HABER: GÜLARA SUBAŞI

(ANKARA) - CHP Genel Başkanı Özgür Özel, yarın MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile TBMM’de görüşecek. CHP MYK toplantısı sürerken parti kaynaklarından konuya ilişkin, “CHP, toplumdaki kutuplaşmaya karşı siyasette yeniden diyalog zeminini korumayı kendine misyon edindi” değerlendirmesi yapıldı. 

ESKİ İYİ PARTİLİ BAHADIR ERDEM CHP’YE KATILACAK

CHP MYK, Genel Başkan Özgür Özel başkanlığında toplandı. 14.20’de yaklaşık bir saatlik gecikmeyle başlayan MYK toplantısına, Parti Sözcüsü Deniz Yücel’in saat 18.00’deki açıklamasıyla ara verildi. MYK toplantısına ara verildiği sırada Özel, eski İYİ Parti GİK üyesi Bahadır Erdem ile görüştü. İYİ Parti’den partinin “hür ve müstakil olma” kararı nedeniyle istifa eden Erdem’in yakın bir tarihte CHP’ye katılması bekleniyor.

“CHP SİYASETTE YENİDEN DİYALOG METNİNİ KORUMAYI MİSYON EDİNDİ”

Geçen hafta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüşen CHP lideri Özel, yarın saat 12.00’de Devlet Bahçeli’yi TBMM’de ziyaret edecek. Parti kaynaklarından edinilen bilgiye göre, ziyaretin amacının CHP’nin toplumdaki kutuplaşmaya karşı siyasette yeniden diyalog zeminini korumayı kendine misyon edinmesi olduğu belirtildi. Bu misyon dolayısıyla ziyaretlerin diğer partilerle de bir silsile olarak sürdürülmesi planlanıyor. 

Uluslararası Adalet Divanı'ndan İsrail kararı: "Askeri operasyona son verilmeli. Refah Sınır Kapısı açık tutulmalı" Uluslararası Adalet Divanı'ndan İsrail kararı: "Askeri operasyona son verilmeli. Refah Sınır Kapısı açık tutulmalı"

ÖZEL, PERŞEMBE VE CUMA GÜNÜ ESKİŞEHİR VE AFYONKARAHİSAR’A GİDECEK

CHP lideri Özel’in, perşembe ve cuma günü Afyonkarahisar ve Eskişehir belediyelerine teşekkür ziyaretinde bulunması bekleniyor. Özel’in hafta sonu ise memleketi Manisa’da olacağı öğrenildi. Özgür Özel, 13 Mayıs Pazartesi günü ise Soma Maden Faciası’nın 10’uncu yılı dolayısıyla Soma’da anma törenlerine katılacak. CHP MYK toplantısının da 13 Mayıs günü Soma’da yapılması planlanıyor.

Kaynak: anka