(ANKARA) - Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Gambiya Cumhurbaşkanı Adama Barrow ile telefonda görüştü. İletişim Başkanlığı'nın açıklamasında; "Cumhurbaşkanı Erdoğan görüşmede, İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırılarının durdurulması ve Birleşmiş Milletler kararlarına uyulmasının sağlanması için İslam Dünyası’nın birlik içinde hareket etmesinin önemli olduğunu belirtti” denildi. Açıklamada, Erdoğan’ın Gambiya’da yapılacak İslam Zirvesi’nde, Türkiye’yi Dışişleri Bakanı Hakan Fidan'ın temsil edileceğini ifade ettiği de kaydedildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, bugün Gambiya Cumhurbaşkanı Barrow ile telefon görüşmesi yaptı. İletişim Başkanlığı'nın resmi sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda görüşmeye ilişkin şunlar kaydedildi:

"Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, Gambiya Cumhurbaşkanı Adama Barrow ile bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi. Görüşmede Türkiye ile Gambiya ikili ilişkileri, İsrail’in Filistin’e yönelik saldırıları ve Gambiya’da düzenlenecek 15. İslam Zirvesi gündemi konuları ele alındı. Cumhurbaşkanı Erdoğan görüşmede, İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırılarının durdurulması ve Birleşmiş Milletler kararlarına uyulmasının sağlanması için İslam Dünyası’nın birlik içinde hareket etmesinin önemli olduğunu belirtti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, İslam Zirvesi’nde yapılacak müzakerelerin ve alınacak kararların hayırlara vesile olması dileklerini Barrow’a iletti ve Türkiye’nin zirvede Dışişleri Bakanı Hakan Fidan tarafından temsil edileceğini ifade etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan görüşmede, Türkiye ile Gambiya ilişkilerinin geliştirilmesi için önümüzdeki dönemde ortak adımlar atılabileceğini söyledi."

Adalet Bakanlığı’nda üst düzey atamalar... Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü'ne Enis Yavuz Yıldırım yeniden atandı Adalet Bakanlığı’nda üst düzey atamalar... Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü'ne Enis Yavuz Yıldırım yeniden atandı

Kaynak: anka