(AYDIN) - Aydın ve Muğla büyükşehir belediyeleri, "deniz ulaşımını daha verimli hale getirmek ve yeni turizm rotaları oluşturmak" amacıyla oluşturdukları iş ortaklığı projesi kapsamında Didim-Turgutreis-Bodrum güzergahında deniz otobüsü seferleri başlatıyor. 

Aydın ve Muğla büyükşehir belediyelerinin iş birliği ile Didim-Turgutreis-Bodrum güzergahında deniz otobüsü seferleri düzenlenecek. Didim ve Bodrum çıkışlı, karşılıklı ve düzenli olarak gerçekleştirilecek seferlerle bölgenin daha güçlü ve cazip bir destinasyon haline gelmesi hedefleniyor.

Özgür Özel, Gezi Parkı eylemlerinde hayatını kaybeden Ethem Sarısülük için anma mesajı yayımladı Özgür Özel, Gezi Parkı eylemlerinde hayatını kaybeden Ethem Sarısülük için anma mesajı yayımladı

Bölge halkı ve turistler için hızlı ve konforlu ulaşım sağlanması amacıyla başlatılacak seferlerle ayrıca "bir taraftan bölgenin turizm hareketliliğinin artması, diğer taraftan özellikle yaz aylarında karayollarında yaşanan trafik yoğunluğuna alternatif oluşturulması" hedefleniyor.

Kaynak: anka