Dışişleri Bakanlığı, Almanya’da dün gece PKK terör örgütü destekçilerinin Hannover Başkonsolosluğunun giriş kapısına saldırı düzenledikleri belirtilerek, Alman yetkililere, diplomatik misyonların güvenliğinden Alman makamlarının sorumlu olduğunun hatırlatıldığı bildirildi.

Dışişleri Bakanlığından yapılan açıklamada, 26 Mart gecesi PKK terör örgütü destekçilerinin Hannover Başkonsolosluğunun giriş kapısına bir saldırı düzenledikleri, olayda can kaybı veya yaralanmanın olmadığı aktarıldı.

SALDIRGANLAR BİR AN ÖNCE ADALET ÖNÜNE GETİRİLMELİ”

Açıklamada, şu ifadeler yer aldı:

“Saldırının ardından, Alman yetkililerle temas edilerek vatandaşlarımızın ve diplomatik misyonlarımızın güvenliğinden Alman makamlarının sorumlu olduğu hatırlatılmış, Avrupa’daki Türk toplumunu tahrik amaçlı eylemlere müsaade etmemeleri gerektiği aktarılmıştır. 

GÖKAN ZEYBEK: “İKTİDAR BELEDİYELERİ CEZALANDIRMANIN MİLLETİ CEZALANDIRMAK OLDUĞUNU GÖRMELİ” GÖKAN ZEYBEK: “İKTİDAR BELEDİYELERİ CEZALANDIRMANIN MİLLETİ CEZALANDIRMAK OLDUĞUNU GÖRMELİ”

Köşeye sıkışmış olan terör örgütü PKK’nın Avrupa’daki Türk toplumunu huzursuz etmeye dönük eylemlerinin arttığı görülmektedir. Vatandaşlarımızın sağduyusu sayesinde bu provokasyonlar daha büyük olaylara dönüşmemiştir.

İlgili ülkelerden beklentimiz, terör örgütü destekçilerinin eylemlerine izin verilmemesi ve saldırganların bir an önce adalet önüne getirilmesidir.”

Kaynak: anka