(ANKARA)- Makam aracı olarak kullandığı lüks araçlar nedeniyle tartışmalara neden olan Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş’ın, Suudi Arabistan’da da makam aracı olduğu yönündeki haberlere ilişkin Diyanet İşleri Başkanlığı açıklama yaptı. Haberlerin gerçeği yansıtmadığı belirtilen açıklamada, “Erbaş’ın, Suudi Arabistan’da, haberde bahsi geçen marka ve modelde bir makam aracı olmadığı gibi herhangi bir makam aracı da yoktur” denildi.

Diyanet İşleri Başkanlığı’ndan, Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş’a hac ve umre ziyaretlerinde kullanmak üzere tahsis edilen ve Mekke'deki Din Hizmetleri Ataşeliği'nde muhafaza edilen bir makam aracı olduğu yönündeki habere ilişkin açıklama yapıldı.

“YALAN VE İFTİRA İÇERİKLİ HABERLE İLGİLİ HUKUKİ YOLLARA BAŞVURULMUŞTUR”

Diyanet İşleri Başkanlığı Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliği’nden yapılan açıklamada şu ifadeler yer aldı:

“Bugün, 'Diyanet Başkanı Erbaş’ın bir makam aracı da Suudi Arabistan’da çıktı' başlığıyla verilen haber, gerçeği yansıtmamaktadır. Sayın Başkanımız Prof. Dr. Ali Erbaş’ın, Suudi Arabistan’da, haberde bahsi geçen marka ve modelde bir makam aracı olmadığı gibi herhangi bir makam aracı da yoktur. Söz konusu gazete hakkında yalan ve iftira içerikli haberle ilgili hukuki yollara başvurulmuştur."

ANKA Ekonomi Koordinatörü Erdal Sağlam’ın kaleminden Haftalık Ekonomi Analizi: "Fazla dövizin sıkıntıları dengelenmeye çalışılıyor" ANKA Ekonomi Koordinatörü Erdal Sağlam’ın kaleminden Haftalık Ekonomi Analizi: "Fazla dövizin sıkıntıları dengelenmeye çalışılıyor"

Kaynak: anka