Efes Selçuk Belediye Meclisi Şubat Ayı Olağan Toplantısı’nda Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel ve belediye meclis üyeleri 6 Şubat depremlerinde hayatını kaybedenleri anarak temennilerini dile getirdiler.

Gündemde yer alan maddelerin görüşüldüğü meclis toplantısının dilek ve temenniler bölümünde konuşan Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel, “Tam bir yıl önce 6 Şubat’ta sabah kalktığımızda 11 ilimizde meydana gelen faciayla karşı karşıya kalmıştık. Açıkça söylemek gerekirse deprem hepimiz için hem bazı şeyleri sorgulama hem de 'Ne yapabiliriz biz?' diye hep beraber bir dayanışma örneği gösterdiğimiz önemli bir nokta oldu” dedi.

6 Şubat’tan kısa bir süre sonra deprem bölgesine gittiğini hatırlatan Başkan Ceritoğlu Sengel, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Deprem bölgesine giden bir vatandaş olarak söylüyorum ki gördüğümüz şeyin izahı mümkün değildi. Aldığımız bilgilere göre Hatay halen daha kendine gelebilmiş değil. Bir daha böyle acılar yaşamayacağımız gibi oradaki problemlerin de bir an önce çözülmesini en önemli esaslardan biri olmalı. Nitekim vatandaş çok yalnız hissettiği bir dönemden de geçti. Umut ediyorum ki, bir an önce problemler çözülecektir. Ülkemizin tekrar başı sağ olsun.” 

Meclis üyeleri de 6 Şubat Depremi’ni anarak bir daha böyle acıların yaşanmamasını temenni ettiklerini dile getirdiler.

 

Kaynak: anka