Eskişehir Büyükşehir Belediyesi (EBB) Senfoni Orkestrası, Barok gecesiyle müzikseverlerle buluştu. 

EBB Senfoni Orkestrası, Atatürk Kültür Sanat ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen Barok gecesinde sahneye çıktı. Konserde orkestra şefliğini dünyaca ünlü usta şef Gürer Aykal üstlenirken, solistler ise genç viyolonsel sanatçıları Belgi Karya Olcaytu ve Selin Körükoğlu oldu.

Vivaldi’nin İki Viyolonsel Konçertosu’yla başlayan konser, Geminiani’nin Konçerto Grosso ve Respighi’nin Antik Danslar ve Aryalar No. 3 Suiti ile devam etti. Eserlerin icrasından sonra sahneye çıkan Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç, Şef Gürer Aykal’a Uğur Mumcu’yu Anma plaketini takdim ederek, teşekkürlerini sundu. 

Ardından söz alan Aykal, Eskişehir’in kendisi için hep özel olduğunu vurguladı, EBB Başkanı Yılmaz Büyükerşen’e teşekkür etti. Haydn’in Asker Senfonisi’nin icrasının ardından son bulan konser dinleyicilerin büyük beğenisini topladı.

Gelecek programda orkestra şefi Burak Tüzün’ün yönetimindeki Senfoni Orkestrası, film müzikleri konseri verecek. Orkestra, Can Atilla’nın Sultanlar Aşkına bestesi ile 9 Şubat gecesi Atatürk Kültür Sanat ve Kongre Merkezi’nde müzikseverlerle buluşacak.

 

 Kaynak: anka