(ESKİŞEHİR)- Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’nin Gündoğdu-1 Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Projesi 1. Etabı ile Gündoğdu-2 Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Projesi B Etabı kat karşılığı yapım işi ihaleleri, 5 ve 12 Haziran 2024 tarihlerinde gerçekleştirilecek. Başkan Ayşe Ünlüce, “Bütün aşamaları belediyemiz bünyesinde hazırlanan kentsel dönüşüm projelerimiz ile şehrimizin yenilenmesine öncü olurken, mahalle kültüründen yana dönüşüm modelimizle daha güvenli, daha huzurlu ve daha mutlu bir kent hayalimizi gerçekleştirmenin gururunu yaşıyoruz” dedi.

Eskişehir Gündoğdu Mahallesi’nde kentsel dönüşüm için geri sayım başladı. Büyükşehir Belediyesi, Gündoğdu-1 ve Gündoğdu-2 Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Projeleri'ni hayata geçiriyor.

Uzlaşma görüşmeleri başta olmak üzere tüm iş ve işlemler tamamlanarak uygulama aşamasına gelinen Gündoğdu-1 Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Projesi 1. Etabının kat karşılığı yapım işi ihalesi 5 Haziran'da, Gündoğdu-2 Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Projesi B Etabının ise kat karşılığı yapım ihalesi ise 12 Haziran'da gerçekleştirilecek.

"AYAĞI YERE BASAN PROJELERİ HAYATA GEÇİRMEYE DEVAM EDİYORUZ"

Projenin Eskişehir için çok önemli ve değerli olduğunun altını çizen Başkan Ünlüce, “Hemşehrilerimize söz verdiğimiz, ayağı yere basan projeleri hayata geçirmeye devam ediyoruz. Eskişehir’e çok yakışacak Gündoğdu-1 Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Projesi 1. Etabı ve Gündoğdu-2 Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Projesi B Etabı yapım işleri kapsamında, toplam 885 konut üreterek Eskişehir’in konut stokunu güçlendireceğiz. Yeni yeşil alanlar, sosyal donatı alanları ile örnek bir proje olacak çalışmamızda Porsuk Çayı’nın doğusunda, tıpkı batı kısmındaki Kanlıkavak Parkı’na benzer bir tasarıma sahip 42 bin metrekare yeşil alanı kentimize kazandıracağız” dedi.

Bölgede yeni hizmet binaları da oluşturulacağını belirten Ünlüce proje ile ilgili şöyle konuştu:

Bornova’da can dostlara minik dokunuş Bornova’da can dostlara minik dokunuş

“Gündoğdu-1 ve Gündoğdu-2 Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Projeleri içerisinde 2 tane kültür merkezi ve 1 tane belediye hizmet binası ile Gündoğdu Mahallemizi sosyal ve kültürel faaliyetlerin gerçekleştirileceği yeni tesisler ile buluşturacağız. Projelerimize uygun olarak Kentpark’ın güneyinde, adını kardeş şehrimiz Güney Kore’nin Paju kentinden alacak parkımız ve Vergi Dairesi önünde çevre yolu kenarı park alanlarının yapımını da sürdürüyoruz. Ayrıca ulaşım noktasında 19 Mayıs Caddesi’ni Borsa Caddesi’nin devamında Cumhuriyet Bulvarı ile bağlayacak yeni bir cadde açarak kent içi ulaşımı kolaylaştıracağız. Bölgeye uzatılacak tramvay hattımız ise yeni yapılacak Gündoğdu Köprüsü ile çevre yolunun üzerinden geçerek mahallenin tamamına hizmet verecek. Bütün aşamaları belediyemiz bünyesinde hazırlanan kentsel dönüşüm projelerimiz ile şehrimizin yenilenmesine öncü olurken, mahalle kültüründen yana dönüşüm modelimizle daha güvenli, huzurlu ve mutlu bir kent hayalimizi gerçekleştirmenin gururunu yaşıyoruz. Şimdiden şehrimize hayırlı olsun.” 

Kaynak: anka