Haber/Kamera: Hakan Kaya

(İSTANBUL) - Fenerbahçe’de iki gün sürecek Seçimli Olağan Genel Kurulu gerginlikle başladı. Seçimli Genel Kurul’da Divan Başkanlığına Ali Koç’un önerdiği Vefa Küçük seçildi. Seçim yöntemine tepki gösteren başkan adayı Aziz Yıldırım, kürsüye inerek konuşma yapmak istedi. Mikrofonu bir süre kapalı tutulan Yıldırım, daha sonra kısa bir konuşma yaptı ve "Yapılan seçim gayri demokratik bir seçim oldu. Ben buradan ayrılıyorum. Yarın oy atmaya geleceğim" diyerek yönetim kurulu listesindeki arkadaşlarıyla beraber Ülker Stadyumu'ndan ayrıldı. 

Fenerbahçe’nin 2 gün sürecek olan Olağan Seçimli Genel Kurulu, Ülker Stadyumu Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Spor Kompleksi’nde gergin başladı. İlk olarak Divan Başkanlığı seçimi yapıldı.

Divan başkanlığına Vefa Küçük seçildi

Mevcut Başkan Ali Koç‘un adayı Vefa Küçük ile önceki başkan Aziz Yıldırım’ın adayı Şekip Mosturoğlu’nun yarıştığı Divan Başkanlığına Vefa Küçük seçildi. Ali Koç taraftarı üyeler, durumu sevinçle karşılarken, Aziz Yıldırım'ı destekleyen üyeler ise protesto etti.

Aziz Yıldırım sahaya indi, kürsüye çıktı

Divan Başkanı açıklanırken, tribünde olan Aziz Yıldırım önce buradan duruma tepki gösterdi. Konuşmalar yapılırken, Aziz Yıldırım, sahaya inerek kürsüye geldi ve konuşma yapmak istedi. Bunun üzerine divan üyeleri ve Ali Koç, Aziz Yıldırım'ı sahneden inmesi için ikna etmeye çalıştı. Aziz Yıldırım'ın kürsüye çıkması üzerine Vefa Küçük, kürsünün işgal edildiğini belirterek, "Sayın Aziz Yıldırım, benden söz almadan konuşmayın" dedi. Aziz Yıldırım da, "Ben alırım. Sen orada seçilmeden oturdun" diyerek tepki gösterdi. Aziz Yıldırım'ın mikrofonu bir süre kapatıldı. Ancak daha sonra kısa bir konuşma yapmasına izin verildi.

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Köroğlu, Cumhur İttifakı mensuplarının ''hassas olması gereken ilkeleri'' paylaştı: "En önemlisi Erdoğan’a inanmak ve güvenmek" Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Köroğlu, Cumhur İttifakı mensuplarının ''hassas olması gereken ilkeleri'' paylaştı: "En önemlisi Erdoğan’a inanmak ve güvenmek"

"Yapılan seçim gayrı demokratik bir seçim oldu"

Aziz Yıldırım, kürsüde yaptığı konuşmada şöyle dedi:

"Bir dakika beni dinleyin Fenerbahçeliler. Fenerbahçe'ye yakışır bir kongre olsun. Yapılan seçim gayri demokratik bir seçim oldu. Ben buradan ayrılıyorum. Yarın oy atmaya geleceğim. İsteyen kalabilir, isteyen ayrılabilir."

Aziz Yıldırım konuşmasının ardından yönetim kurulu listesindeki arkadaşlarıyla beraber Ülker Stadyumu'ndan ayrıldı. Bu sırada diğer başkan adayı Ali Koç'un, Yıldırım destekçilerini stadyumda kalmaları için ikna etmeye çalıştığı gözlendi.

"Fenerbahçe hastasıyım"

Genel Kurul konuşmalarla devam ederken zaman zaman taraftarlar arasında tezahürat ve ıslıkla atışmalar oldu. Divan Başkanı Vefa Küçük de konuşmasında, "Fenerbahçe kongreleri hep heyecanlı, mücadeleli geçmiştir. Ancak bunların hepsi tüzüğe, teamüle, saygıya ve sevgiye uygun geçmiştir. Bugün kürsüye müsaade alınmadan gelinmiştir. Tamam, eski başkanımızdır itiraz etmedik. Şu bilinsin ki Sayın Ali Koç da konuşmak isterse bizden söz hakkı almalı. Kongreyi ben yönetiyorum, benden müsaade almadan kimse bu kürsüye çıkamaz, mikrofona geçip konuşamaz. Dünden benim hasta olduğum yalanını söylediler. Çok şükür karşınızdayım. Evet ben hastayım. Fenerbahçe'nin hastasıyım" ifadelerini kullandı.

 

Kaynak: anka