(GİRESUN) - Giresun Belediyesi’nin 12 gün boyunca Vahit Sütlaş Sahnesi’nde sanatseverlerle buluşturduğu ‘27. Fevzi Bayazıtoğlu Tiyatro Festivali’ sona erdi.

Giresun Vahit Sütlaş Sahnesi’nde 12 gün devam eden 27. Fevzi Bayazıtoğlu Tiyatro Festivali büyük beğeni topladı. Festival boyunca sahne alan yerel ve ulusal tiyatro topluluklarının sergilediği oyunların tümü kapalı gişe oynandı.

27. Fevzi Bayazıtoğlu Tiyatro Festivali'nde; Giresun Belediyesi Şehir Tiyatrosu, Sivas Devlet Tiyatrosu, Oksijen Tiyatrosu, Fındıklı Belediyesi Kadın Tiyatrosu, Akçaabat Belediyesi Tiyatrosu, Eskişehir Suigeneris Tiyatrosu, Kosova City Theatre Of Suheraka, Ordu Büyükşehir Belediye Karadeniz Tiyatrosu, Amasya İris Tiyatrosu ve Bulancak Replik Tiyatro ekipleri sahne aldı. 

Festivalin son akşamında sahne alan Bulancak Replik Tiyatrosu’nun oyununu izleyen Giresun Belediye Başkanı Fuat Köse, ”Giresun bir kültür sanat şehridir. Tüm misafir tiyatro ekiplerimize ve 12 gün boyunca salonumuzu doldurarak bizleri hiçbir zaman yalnız bırakmayan değerli halkımıza çok teşekkür ediyorum. Böylesi festivaller şehrimize çok yakışıyor, daha da yakışacak’’ dedi.

 

CHP’den Kıbrıs çıkarması: Mehmet Tüm, mecliste Cumhurbaşkanı Vekili Töre ile görüştü CHP’den Kıbrıs çıkarması: Mehmet Tüm, mecliste Cumhurbaşkanı Vekili Töre ile görüştü

Kaynak: anka