“Hatay’ı Bekleyen Tek Tehlike Deprem Değil” “Hatay’ı Bekleyen Tek Tehlike Deprem Değil”

CHP Hatay Milletvekili Mehmet Güzelmansur, Kayseri’de ve Suriye’nin kuzeyinde yaşanan olayların iktidarın yanlış Suriye ve göç politikasının sonucu olduğunu söyledi.
CHP'li Güzelmansur, TBMM’de yaptığı açıklamasında "Bin selam olsun 13 yıldır savaşın gölgesinde Hatay'a sahip çıkan depremzede Hataylılara, yazıklar olsun onu kaderine terk eden, yalnız ve mazlum bırakanlara" diye konuştu.
Halkı itidalli olmaya çağıran Güzelmansur, “Gazi Meclisin çatısı altında altı yıldır Hatay'ın vekili olarak yanlış Suriye politikasının Hatay'a ve ülkemize zararlarını anlatıyorum. 
Dün bu yanlış politikanın çok tehlikeli sonuçlarını yaşadık, vatandaşlarımızı itidalli olmaya davet ediyorum. 
Biz Hatay olarak on üç yıldır bu yanlış politikayla ticaretimizin, demografimizin, ekonomimizin aldığı yaraya rağmen her şeyi sineye çekerek yaşadık. 
On üç yıldır Suriyelilere bakan iktidarın bir buçuk yıldır depremzede Hataylılara bakmamasını da sineye çektik çünkü Hatay Türk yurdudur, Hataylılar vatanına, milletine, bayrağına aşıktır ve Hataylılar bayrağına ve milletine saygısızlığı sineye çekmez. Bin selam olsun on üç yıldır savaşın gölgesinde Hatay'a sahip çıkan depremzede Hataylılara, yazıklar olsun onu kaderine terk eden, yalnız ve mazlum bırakanlara.” ifadelerine yer verdi.
Foto-Haber: Haber Merkezi

Editör: Nezahat Fırıncıoğulları