(İSTANBUL) İBB İstanbul Vakfı’nın her yıl düzenlediği Kurban Bağışı Kampanyası’na bul yıl, 20 gün içinde 22 milyon TL tutarında bağış yapıldı. İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla, 4 yılda 800 bin aileye ulaşıldığını belirtti. Kampanyada kurban hisse bedeli bu yıl 14 bin TL olarak belirlendi. Bağışlar istanbulvakfi.istanbul adresinden yapılıyor. Kurban kesim işleminden sonraki bir hafta içerisinde kurban etleri konserve haline getirilip daha sonra ihtiyaç sahiplerine dağıtılacak.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), İstanbul Vakfı aracılığıyla bu yıl da kurban bağışında bulunmak isteyen İstanbullularla ihtiyaç sahiplerini bir araya getiriyor. İBB yetkililerinden edinilen bilgiye göre, bağış kampanyasının başladığı günden bu yana, 7 Haziran itibarıyla bin 574 hisse bağışı yapıldı. Toplam 22 milyon 36 bin TL bağış toplanan kampanya ile binlerce ihtiyaç sahibi aileye ulaşılacak.

4 yılda 800 bin aileye ulaşıldı

Özgür Özel: ''Cumhurbaşkanlığı Kabinesi, zengini daha zengin, yoksulu daha yoksul yapacak düzenlemelerin hazırlığını yapmaktadır'' Özgür Özel: ''Cumhurbaşkanlığı Kabinesi, zengini daha zengin, yoksulu daha yoksul yapacak düzenlemelerin hazırlığını yapmaktadır''

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda “Kurban bağışlarınızı ihtiyaç sahibi ailelerimizin sofralarına özenle ulaştırmaya bu yıl da devam ediyoruz. Son 4 yılda 800 bin aileye ulaştık” dedi. İstanbul Vakfı ilgili sayfasında, her yapılan bağışın miktarı ve bağışçı sayısı şeffaf şekilde yayımlanıyor. Bağışlar istanbulvakfi.istanbul adresinden yapılabiliyor. Bu yıl belirlenen bir hisse bedeli ise 14 bin TL olarak belirlendi.

Konserve yapılarak ihtiyaç sahiplerine ulaştırılacak

Kesimler, her yıl olduğu gibi TSE onaylı, helal kesim belgesine sahip firma tarafından gerçekleştirilecek. Kurban kesim işleminden sonraki bir hafta içerisinde kurban etleri konserve haline getirilecek. 18 ay kullanma süresi olan konservelerin dağıtımı, İBB Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı tarafından yapılacak. Bütün kesimler yine her yıl olduğu gibi Noter gözetiminde, veteriner denetiminden geçerek, din görevlisi eşliğinde bağışçıların her birinin adının okunması suretiyle kamera kaydına alınarak gerçekleşecek.

Kaynak: anka