İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, sosyal mecralarda milli değerleri hedef alarak paylaşım yapan 4 kişinin adliyeye sevk edildiğini açıkladı. Yerlikaya, "Kahraman ordumuza, askerimize dil uzatan hakaret eden 57 hesap hakkında inceleme başlatıldı" dedi.

CHP GENEL BAŞKANI ÖZGÜR ÖZEL: "KÖY ENSTİTÜLERİ'NİN FİKİR BABASI, ESKİ MİLLİ EĞİTİM BAKANIMIZ HASAN ALİ YÜCEL'İ ÖLÜM YIL DÖNÜMÜNDE SAYGIYLA VE MİNNETLE ANIYORUM" CHP GENEL BAŞKANI ÖZGÜR ÖZEL: "KÖY ENSTİTÜLERİ'NİN FİKİR BABASI, ESKİ MİLLİ EĞİTİM BAKANIMIZ HASAN ALİ YÜCEL'İ ÖLÜM YIL DÖNÜMÜNDE SAYGIYLA VE MİNNETLE ANIYORUM"

Sosyal medya hesaplarından Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarına, şehitlere ve ailelerine yönelik çirkin ve hakaret içerikli paylaşım yaptığı belirlenen kişilere yönelik operasyonlar süüyor.

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, "Gereği yapıldı 2" notuyla şu açıklamayı yaptı:

"İstanbul Emniyet Müdürlüğümüzce Bakırköy Özgürlük Meydanı’nda dijital platformlarda yayınlanmak üzere çekim yapan, ordumuz ve askerlerimiz aleyhinde söylemlerde bulunarak hakaret eden B.T., S.Y.G., N.K. ve F.G. isimli şüpheliler yakalandı ve adli makamlara sevk edildi. Emniyet ve Jandarma Siber Suçlarla Mücadele Daire başkanlıklarımızca; kahraman ordumuza, askerimize dil uzatan, hakaret eden 57 hesap hakkında inceleme başlatıldı. Halkımızın arasına nifak tohumları ekmeye çalışan, terörü öven, milli ve manevi değerlerimize hakaret edenler hukuk önünde hesap vermeye devam edecek."

Kaynak: