İŞ BULAMAYAN BİNLERCE ÜNİVERSİTE MEZUNU YAŞAM KOÇU OLUYOR İŞ BULAMAYAN BİNLERCE ÜNİVERSİTE MEZUNU YAŞAM KOÇU OLUYOR

İzmir Kavram Meslek Yüksekokulu’nun (İKMYO) akademik ve idari personeline, İzmir Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığı ile Kadın Çalışmaları Araştırma ve Uygulama Komisyonu’nun iş birliğiyle ‘toplumsal cinsiyet eşitliği’ eğitimi verildi. 

İzmir Büyükşehir Belediyesi Toplum Sağlığı ve Eğitim Şube Müdürlüğü'nde görevli uzman sosyolog Duygu Erişkin, İKMYO’nun akademik ve idari personelini toplumsal cinsiyetle ilgili temel kavramlar, cinsiyet eşitsizliğinin oluşumu, şiddet ve mücadele yöntemleri, kadına yönelik şiddetin boyutları gibi konularda bilgilendirdi. 

Daha kapsayıcı ve eşitlikçi bir çalışma ortamının oluşturulmasına da katkı sağlamayı amaçlayan eğitimlerle ilgili bilgi veren İKMYO Müdürü Prof. Dr. Derman Küçükaltan, “Kurum içinde oluşturulan bilinç, bireylerin toplumsal cinsiyet eşitliği konusunda daha duyarlı ve sorumlu birer birey olmalarına katkıda bulunuyor. Bu da kurumun daha yaratıcı, yenilikçi ve katılımcı olmasını sağlıyor. Bu türden eğitimler, bir kurumun sadece profesyonel gelişimi için değil, aynı zamanda daha adil, eşit ve insan odaklı bir çalışma kültürü oluşturması açısından da önemli” dedi.  

Etkinliğin sonunda uzman sosyolog Duygu Erişkin'e teşekkür belgesi takdim edildi.

Kaynak: