Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından Kapaklı ilçesinde yapımı tamamlanan Burak Süleyman Şahin Trafik Eğitim Parkı düzenlenen törenle hizmete açıldı.

Kapaklı ilçesi Cumhuriyet Mahallesi Mithatpaşa Caddesi’nde inşa edilen, 8 milyon 312 bin 761 TL yatırım maliyetine sahip ve toplam inşaat alanı 4 bin 399 metrekare olan Kapaklı Burak Süleyman Şahin Çocuk Trafik Eğitim Parkı’nda eğitim salonu, depo, üst geçit, gözetleme kulesi ve güvenlik birimleri ile çocukların akülü arabalar ile eğitim alabilecekleri parkur yer alıyor.  Kapaklı Çocuk Trafik Eğitim Parkı’nda gerçekleştirilecek uygulamalarda, İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün belirlediği okulların öğrencilerine yönelik olarak ilçe trafik jandarma ve ilçe emniyet trafik ekiplerince temel trafik konusunda hem teorik hem de akülü araçlar ile uygulamalı eğitimler verilecek.

"MİNYATÜR BİR ŞEHİR GÖRÜNÜMÜNDE OLAN TRAFİK EĞİTİM PARKI’NDA ÖĞRENCİLERİMİZE TEORİK VE UYGULAMALI OLARAK EĞİTİM VERECEĞİZ"

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, şunları söyledi:

Bayraklı Belediyesi'nde En Düşük Maaş 31 Bin 700 Lira Oldu Bayraklı Belediyesi'nde En Düşük Maaş 31 Bin 700 Lira Oldu

“Trafikte meydana gelen kazaların en önemli sebebi kurallara uyulmamasıdır. Bu sorun ancak iyi eğitim almış, bilinçli ve kurallara uyan sürücü ve yayaların gayretleriyle çözülebilir. ‘Ağaç yaşken eğilir’ sözünden hareketle geleceğin bilinçli sürücü ve yayalarının yetiştirilmesini misyon edindik. Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak ilk trafik eğitim parkımızı Çorlu ilçesinde hizmete açtık. Bugün itibariyle Kapaklı Trafik Eğitim Parkı’mızı da siz değerli vatandaşlarımıza kazandırmış bulunuyoruz. Trafik Eğitim Parkımıza, geçen Ramazan Bayramı’nda elim bir trafik kazasında kaybettiğimiz Burak Süleyman Şahin’in adını verdik. En büyük temennimiz trafik kazalarında başka kayıpların yaşanmamasıdır. Minyatür bir şehir görünümünde olan Trafik Eğitim Parkı’nda öğrencilerimize teorik ve uygulamalı olarak eğitim vereceğiz. İnanıyoruz ki, burada eğitim alan öğrencilerimiz trafik kurallarına uyma alışkanlığını erken yaşlarda kazanacaklardır. 8 milyon 312 bin 761 TL’lik bu önemli yatırımımız Kapaklı ilçemize hayırlı olsun. Güzel ilçemiz kapaklı Tekirdağ Büyükşehir Belediyemizden hak ettiği yatırımları almaya devam ediyor. Bilindiği üzere Kapaklı ilçemize İsmet İnönü İlkokulumuzu, Atatürk Kültür Merkezimizi ve Engelsiz Yaşam Merkezimizi kazandırdık.  100. Yıl Meydan Parkımızın açılışını da bugün hep beraber gerçekleştireceğiz. Çok Amaçlı Mahalle Konağımızın yapımı hızla devam ediyor. Kapaklı ilçemizde ayrıca Sosyal Tesis ve Tenis Kortu Projemizi hayata geçireceğiz. Bu duygu ve düşüncelerle, trafik kazasında kaybettiğimiz Burak Süleyman Şahin’i rahmetle anıyor, Trafik Eğitim Parkımızın kentimize ve vatandaşlarımıza hayırlı olmasını diliyorum.”

Anısının yaşatılması amacıyla Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından Çocuk Trafik Eğitim Parkı'na ismi verilen elim bir trafik kazasında hayatını kaybeden Burak Süleyman Şahin'in babası Mecit Şahin açılış töreninde duygusal bir konuşma yaptı. Şahin; Burak'ın anısının yaşatılması için parka adının verilmesinin kendileri için büyük anlam ifade ettiğini söyledi ve Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak'a şükranlarını iletti.

Kapaklı Belediye Başkanı Mustafa Çetin de bir konuşma yaparak, projenin hayata geçirilmesinde başta Albayrak olmak üzere emeği geçenlere teşekkür etti ve projenin hayırlı olması temennisinde bulundu. Konuşmaların ardından Albayrak diğer protokol üyeleri ile birlikte Kapaklı Burak Süleyman Şahin Çocuk Trafik Eğitim Parkı’nı gezerek incelemelerde bulundu ve yetkililerden park ile ilgili bilgi aldı.

Kaynak: