(İZMİR)- Karşıyaka Belediye Başkanı B. Yıldız Ünsal, adaylık döneminde sözünü verdiği ‘Muhtar Buluşmaları’nın ilkini gerçekleştirdi. Katılımcı bir yönetim anlayışını benimsediklerini ifade eden Başkan Ünsal, “Bizim ortak bir amacımız var; daha yaşanabilir, ulaşılabilir, sürdürülebilir bir Karşıyaka için birlikte çalışacağız” dedi.

Geçen günlerde ‘Vatandaş Buluşmaları’nı başlatan Karşıyaka Belediye Başkanı B. Yıldız Ünsal, bu kez de adaylık döneminde sözünü verdiği ‘Muhtar Buluşmaları’nı gerçekleştirdi. Her ayın ilk salı günü tekrarlanacak olan toplantıların ilkinde Başkan Ünsal, bürokratlar ve 27 mahalle muhtarı bir araya geldi. Karşıyaka Belediye Meclis Salonu’nda yapılan toplantıda söz alan muhtarlar, mahallelerinde yaşanan sorunları ve yurttaşların taleplerini iletti.

“KATILIMCI YÖNETİM ANLAYIŞINI BENİMSİYORUZ”

Toplantıda konuşan Başkan Ünsal, “Katılımcı yönetim anlayışını benimsiyoruz. Genç, çalışkan ve dinamik bir ekip oluşturduk. Yurttaşlarımızla her ay tekrarlayacağımız toplantı gibi, muhtarlarımızla da her ayın ilk salı günü bir araya geleceğiz. Ay içerisinde kurulan iletişimin, sunulan hizmetin bir değerlendirmesini yapmış olacağız. Ne kadar sorun iletildi, ne kadarı çözüme ulaştırıldı, çözümler ne kadar memnuniyet yarattı görmüş olacağız” dedi.

Bayraklı Belediyesi'nden vatandaşlara ücretsiz sağlık hizmeti Bayraklı Belediyesi'nden vatandaşlara ücretsiz sağlık hizmeti

“AMACIMIZ ORTAK"

Karşıyaka Belediyesi’nin yetki alanındaki tüm sorunları hızla çözeceklerini, diğer kurumların sorumluluğundaki konular için de aracı olacaklarını dile getiren Ünsal “Genelde temel belediyecilik hizmetleri kapsamında istekler iletildi. Bunları hızlıca çözüme kavuşturabiliriz. İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin yetki alanında olan sorunlar için de aracı olarak çözüm yolunda çaba göstereceğiz. Bizim ortak bir amacımız var; daha yaşanabilir, ulaşılabilir, sürdürülebilir bir Karşıyaka için birlikte çalışacağız” diye konuştu.

Kaynak: anka