Karşıyaka Belediyesi, üretici ve tüketicinin buluştuğu pazarlara bir yenisini daha ekledi. Bu yıl ilk kez kurulacak Sevgililer Günü Pazarı’nda yerel üreticilerin el emeği ürünleri yurttaşların beğenisine sunulacak.

Karşıyaka Belediyesi, Zühtü Işıl Meydanı’nda kurduğu tematik pazarlarla üretici ve tüketiciyi buluşturmaya devam ediyor. İlk kez kurulacak Sevgililer Günü Pazarı’nda da hediyelik eşyalar görücüye çıkacak. 10 Şubat 2024’te ziyarete açılacak pazar, 14 Şubat 2024 tarihine kadar açık olacak.

Karşıyaka Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürü Ela Hızlı, konuya ilişkin şu bilgileri verdi:

“Sevgiden güzellikler ortaya çıkar. İçinde sevgi taşıyan insan çevresine ancak iyilik ve güzellik dağıtır. İçimizdeki sevgiyi büyütmek ve bir dayanışma ortamı yaratmak için Sevgililer Günü temasıyla pazarımızı açıyoruz. Evinde üretim yapan ancak bunları pazarlama olanağı bulamayan birçok sanatçı ve tasarımcı yurttaşlarımız var. Pazarımızda bu üreticilerimiz ve sevgililer günü konseptli ürünlerini satmak isteyen girişimcilerimiz yer alabilecek. Pazarımız 10-14 Şubat 2024 tarihlerinde açık olacak. Katılım sağlamak isteyenler ücretsiz stantlarımızı için 5 Şubat 2024 günü mesai saati sonuna kadar müdürlüğümüzü arayabilirler. Emeğin ve sevginin yer aldığı pazarımıza tüm İzmirlileri bekliyoruz.”

BAŞVURULAR 5 ŞUBAT’A KADAR ALINACAK 

Karşıyaka Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü’nün organizasyonunda satış yapmak isteyenler, 5 Şubat 2024 tarihine kadar başvuru yapabilecek. Stant almak isteyenler için Karşıyaka’da ikamet etme zorunluluğu olacak. Katılım sağlamak isteyenler, başvuru bilgisi ve kayıtlar için (0232) 362 57 77 numaralı telefondan ayrıntılı bilgi alabilecek.


Kaynak: anka