Kartal Belediyesi, “Daha Canlı, Modern ve Yeşili ile Nefes Alan Bir Kent” oluşturma hedefi ile bir yandan ilçedeki yeşil alanların sayısını artırırken, diğer yandan da mevcut parklardaki yenileme ve aydınlatma çalışmalarına devam ediyor.

İlçedeki parkların aydınlatma sistemlerini yenilemeye yönelik çalışmalarına devam eden Kartal Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, vatandaşlardan gelen talep ve yapılan tespitler üzerine son durağı, Atalar Mahallesi’nde yer alan Zeytinlik Parkı oldu.

Parkın mevcut aydınlatmalarının tamamını değiştiren ekipler, aydınlatması olmayan noktalara da yeni elektrik sistemi kurarak led aydınlatmalar yerleştirdi.

Kartal’da çocukların özgürce koşup oynayabileceği, ailelerin huzurlu vakit geçirebileceği güvenli yeşil alanlar oluşturma amacıyla çalışmalarına aralıksız devam ettiklerini belirten Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel, “Kartallı komşularımızdan, gelen talepler doğrultusunda park aydınlatma sistemlerini yenileme çalışmalarımız devam ediyor. Daha önce gerçekleştirdiğimiz çalışmalar sayesinde parklarımızın tamamı yeni sistem led aydınlatmalara kavuşmuştu, bu anlamda da ciddi oranda tasarruf sağlamıştık. Mevcut çalışmalarımızda eskiyen led aydınlatmaları, daha yeni olan led aydınlatmalarla değiştiriyoruz. Eksiklikleri tespit edip gideriyoruz. İlave aydınlatma çalışmalarımızla da parklarımız ışıl ışıl oluyor. Tüm emekleri için Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekiplerimize sonsuz teşekkür ediyorum” dedi.

Kaynak: anka