UĞUR İSTANBULLU

(ARTVİN)- Artvin'in Kemalpaşa Belediyesi, çöp toplama kampanyası düzenleyerek gönüllü bir ekip ile çöpleri topladı.  Çöp toplama kampanyasına katılan gönüllülerden Özlem Karataş, "Bu sahil bizim ve biz buraya yüzmeye geliyoruz ama gördüğümüz manzara ise çöplüğün içinde yüzmeye çalışmamız. Bu tablo güzel değil ve lütfen herkes çöplerini temizlesin" dedi.

Kemalpaşa belediyesi imece usulü ile 'denizi ve doğayı koru' adı altında sahilde gönüllülerle birlikte çöp topladı. Gönüllü olan vatandaşlar hep birlikte çöpleri toplayarak sahil temizliğine destek verdi.

Kemalpaşa Belediye Meclis üyesi İmdat Lokumcu, "Kemalpaşa belediyesinin başlatmış olduğu imece usulü sahili temizleme projesi kapsamında ikinci çalışmamızı yaptık. Burada bizim isteğimiz, tüm vatandaşların daha duyarlı bir şekilde imecemize katılmaları. Bizlere katkı sağlayan ve emek veren vatandaşlarımıza teşekkür etmek istiyorum. Bundan sonra yapacağımız çalışmalarda katılım sağlanması halinde doğamıza, denizimize sahip çıkarak, güzel bir sahile sahip olacağımıza olan inancım tamdır" dedi.

Gönüllü Özlem Karataş ise şunları söyledi:

"Şimdi özellikle birkaç gündür çöp toplamak için bir imece örgütledik. Bu sahil bizim ve biz buraya yüzmeye geliyoruz ama gördüğümüz manzara ise çöplüğün içinde yüzmeye çalışmamız. Bu tablo güzel değil ve lütfen herkes çöplerini temizlesin. Alışveriş yapıyorsunuz, gelip sahilde poşetini ve ambalajını atıyorsunuz. Lütfen akşam giderken bırakılan çöplerinizi poşete koyarak lütfen çöpe atsınlar, ya da atamıyorlarsa belediyeye bildirsinler" dedi.

Gönüllü Levent Altınkaya ise sahili en çok gençlerin kullandığını söyleyerek, "Buradaki en önemli şey bu sahili özellikle kullananlar gençler, gençler gelin sahilimize ve dogamıza sahip çıkalım" ifadelerini kullandı.

Kaynak: anka