Kemalpaşa Belediyesi, çalışan ve gelir düzeyi düşük olan annelere destek olmak amacı ile başlattığı projeyle birlikte dördüncü Gündüz Bakımevi’ni Armutlu Mahallesi’nde hizmete sundu.

Kreş projeleri kapsamında ilçe merkezinin ardından Örnekköy ve Ören mahallelerinde hizmete geçirilen gündüz bakımevlerine bir yenisi daha eklenerek, Armutlu Gündüz Bakımevi’nin açılışı yapıldı. Ayrıca 12 Ocak 2024 tarihinde Ulucak Gündüz Bakımevi ve gelecek haftalarda Bağyurdu Mahallesi ile merkezde ikinci gündüz bakımevinin açılışları da gerçekleştirilecek.

Yoğun ilgi ile gerçekleşen açılışa, Kemalpaşa Belediye Başkanı Rıdvan Karakayalı, CHP Kemalpaşa İlçe Başkanı Ahmet Yılmaz, Belediye Başkan Yardımcıları, Belediye Meclis Üyeleri, Birim Amirleri, Mahalle Muhtarları ve çok sayıda vatandaş katılım gösterdi.

"İZMİR’DE 30 İLÇEDE OLMAYAN FIRSATI SAĞLIYORUZ"

Açılışta konuşan Başkan Karakayalı, "İlçemizde yaşayan annelere ekonomik bağımsızlıklarını kazanma imkanı sunmak ve eğitimde fırsat eşitliği sağlamak adına çıktığımız bu yolda 4. Gündüz Bakımevimizin açılışını gerçekleştirdik. Çalışan annelerimize destek olmak için başlattığımız ücretsiz kreşlerimizde, çocuklarımız güven içerisinde uzman eğitmenlerimizle birlikte geleceğe hazırlanıyor. Belediye olarak İzmir'de 30 ilçede olmayan fırsatı sağlayarak 7 kreşi vatandaşımızın hizmetine sunuyoruz. Önümüzdeki süreçte Bağyurdu, Ulucak ve ilçe merkezimiz olmak üzere üç farklı konumda açılışları yapılacak olan kreşlerimizde emeği geçen herkese teşekkür ediyor; tüm vatandaşlarımıza ve minik çocuklarımıza hayırlı olmasını diliyorum" dedi.

45 öğrenci kapasiteli merkezde, 3 derslik, yemekhane ve oyun alanları bulunuyor. Alanında uzman 3 sınıf öğretmeni, 2 yardımcı öğretmen ve bir personelin yer aldığı tesis, 3-5 yaş arası çocuklara hizmet verecek. Çocuklara ingilizce, jimnastik, satranç ve çocuk hakları farkındalık çalışmaları ile destek olunurken, alternatif eğitim yaklaşımları benimsenerek hazırlanan eğitim planları ile Montessori, Gems, Math their way çalışmaları, psikolog desteği ile birlikte fiziksel, sosyal, duygusal, bilişsel ve psikomotor gelişim alanlarında da destek sağlanacak.

Haftanın 5 günü 08.30-17.30 saatleri arasında açık olacak kurumda, öğrencilerin gelişimlerine göre hazırlanan üç öğün yemek hizmeti de sunuluyor.

Bakımevlerine ilişkin detaylı bilgi almak isteyen vatandaşlar, 444 88 77 numaralı hattan Kemalpaşa Belediyesi’ne ulaşabiliyor.

Kaynak: anka