CHP 7. Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Boğaziçi Üniversitesi’ne yapılan müdahalenin üçüncü yılı dolarken; özgür, özerk ve demokratik üniversiteler için direnen tüm akademisyen, öğrenci, mezun ve çalışanların daima yanlarında olduğumu belirterek bir kez daha hatırlatıyorum. Üniversiteleri bilgi üretmeyen bir toplumun geleceği yoktur... Artık herkes şunu çok iyi anlamalıdır: Üniversitelerinin bilgi üretmesine engel olanlar, ülkelerine karşı ihanet içindedirler” dedi.

CHP’nin 7. Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Boğaziçi Üniversitesi direnişinin üçüncü yıl dönümü dolayısıyla X hesabından açıklama yaptı. Kılıçdaroğlu’nun mesajı şöyle:

CHP MANİSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKAN ADAYI FERDİ ZEYREK: “1 NİSAN’DAN SONRA İLK 2 TON SU 1 TL OLACAK” CHP MANİSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKAN ADAYI FERDİ ZEYREK: “1 NİSAN’DAN SONRA İLK 2 TON SU 1 TL OLACAK”

“Boğaziçi Üniversitesi’ne yapılan müdahalenin üçüncü yılı dolarken; özgür, özerk ve demokratik üniversiteler için direnen tüm akademisyen, öğrenci, mezun ve çalışanların daima yanlarında olduğumu belirterek bir kez daha hatırlatıyorum. Üniversiteleri bilgi üretmeyen bir toplumun geleceği yoktur... Artık herkes şunu çok iyi anlamalıdır: Üniversitelerinin bilgi üretmesine engel olanlar, ülkelerine karşı ihanet içindedirler.”

 

Kaynak: anka