(ANTALYA) - Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından Malatya’dan Antalya’ya yerleşen görme engelli vatandaş Sinan Yolcu, Konyaaltı Belediye Başkanı Cem Kotan’ı ziyaret etti. Yolcu, Başkan Kotan’a engellilerin yaşadığı sıkıntıları anlattı. 

Esenyurt Belediye Başkanı Özer, “Kariyer Günleri”nde üniversiteye hazırlanan gençlerle buluştu Esenyurt Belediye Başkanı Özer, “Kariyer Günleri”nde üniversiteye hazırlanan gençlerle buluştu

Başkan Kotan, görme engelli vatandaş Sinan Yolcu’yu makamında ağırladı. Kotan’a engellilerin yaşadığı sıkıntıları anlatan Yolcu, “Ben 32 yaşında Malatya doğumlu depremzede bir vatandaşım. Öncelikle hassasiyetiniz için size minnettarım Konyaaltı Belediyesi bambaşka bir belediye gerçekten Antalya da bambaşka bir belediye. Konyaaltının bu konuda farkı var. Hassasiyetinizi hissedebiliyoruz.” dedi.

Daha rahat bir Konyaaltı için çalıştıklarını kaydeden Kotan ise şunları söyledi:

“Hem Türkiye hem de dünya için kıymetli bir hafta. Sadece bir hafta olarak hatırlamayacağız, bir yıl boyunca her zaman belediye olarak engelli dostlarımızın farkında olacağız. Sizlere engel teşkil edecek her şeyi ortadan kaldırmak istiyoruz. Zabıta müdürlüklerimizle ilçemizi karış karış geziyoruz. Hayatınızı daha kolay devam ettirmeniz noktasında çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Amacımız engelsiz Konyaaltı. Size engel teşkil eden her şeyi kaldırmak istiyoruz. Bizler her zaman yanında olacağız. Senin gözlerin biz olacağız. Aydınlıkları biz göreceğiz. Seninle birlikte o aydınlıkları yürüyeceğiz.”

 


Kaynak: anka