Kuşadası Belediyesi‘nin yerel tarımsal üretimi geliştirmek amacıyla yaşama geçirdiği Adabahçe’den elde edilen ürünlerin, halka aracısız ulaşmasını sağlayan Halk AdaMarket satış mağazası, yeni yerinde hizmet vermeye başladı. Mağazada, taze sebze ve meyvelerin yanı sıra bölgede faaliyet gösteren kadın kooperatifleri tarafından üretilen çeşitli gıdalar da satışa sunuluyor. 

Kuşadası Belediyesi tarafından Adabahçe’de üretilen ürünlerin halkın sofrasına aracısız ve daha ucuz bir şekilde ulaşmasını sağlamak amacıyla açılan Halk AdaMarket satış mağazası, Türkmen Mahallesi Candan Tarhan Bulvarı'ndaki yeni yerinde 10.00 ile 18.00 saatleri arasında hizmet vermeye başladı. Halk Adamarket satış mağazası modern görünümüyle beğeni topladı. 

Halk AdaMarket satış mağazası, kadınların ev ekonomisine katkı sunmasını da sağlıyor. Bu kapsamda S.S. Ada Kadın Üretim Girişim ve İşletme Kooperatifi çatısı altında faaliyet gösteren Emek Atölyeleri’nde, kadınların ürettiği tarhana, erişte, makarna ve reçel gibi temel gıda maddelerinin yanı sıra bölgede faaliyet gösteren diğer kadın kooperatifleri tarafından üretilen gıda ürünleri de mağazadan satın alınabiliyor. Yine mağazanın raflarında Türkiye’nin çeşitli kentlerinden getirilen bakliyat, baharat, kuru meyve,  bal ve salça gibi ürünler yer alıyor. Halk AdaMarket, ön tarafından bulunan mini kafeterya alanı ile alışveriş yapanlara dinlenme imkanı da sunuyor.


Kaynak: anka