Kuşadası Belediyesi tarafından kadınların ürettikleri ürünleri satışa sunarak ev ekonomisine katkı sağlamaları için düzenlenen 'El Emeği Festivali' devam ediyor. 'Emek sizden, destek bizden' sloganıyla Atatürk Anıtı önünde yaklaşık 2 ay önce açılan stantlar, 30 Nisan'a kadar hafta sonlarında ziyaretçilerini ağırlayacak.

Kuşadası Belediyesi, ilçedeki kadınların ürettikleri el işi, göz nuru ürünleri satışa sunup, ev ekonomisine katkıda bulunmaları için Atatürk Anıtı heykeli önünde 27 Ocak’ta 'El Emeği Festivali'ni başlattı. 30 Nisan'a kadar sürecek olan festivalde, takıdan ev eşyasına, tekstil ürünlerinden aksesuar ve hediyeliklere kadar birçok ürün bulunuyor.
 
“DİLERİM TÜM DÜNYA KADIN YÜREĞİYLE VE KADIN AKLIYLA DAHA ÇOK BULUŞUR”

Festival kapsamında ürünlerini satışa sunan Özlem Aral, festivalin kadınlar için bulunmaz bir fırsat olduğunu belirterek, “El Emeği Festivali’nin çok faydalı bir etkinlik olduğunu düşünüyorum. Emek veren, evde üretim yapan kadınlar için özellikle bulunmaz bir fırsat ve biz bu fırsattan Başkan Ömer Günel sayesinde faydalanmış olduk. Kendisine çok teşekkür ediyoruz. Benzer etkinliklerin daha da çoğalmasını diliyorum. Tüm kadınların, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nü kutluyorum. Dilerim tüm dünya kadın yüreğiyle ve kadın aklıyla daha çok buluşur ve sevgi daha çok çoğalır” dedi.

“BU TARZ DESTEKLER ÇOK GÜZEL”

Festivalde yer alan üretici kadınlardan Meryem Seçer ise El Emeği Festivali ile ilgili, “Çok olumlu buldum. Arkadaşlarla fikir alışverişinde bulunuyoruz, satış yapıyoruz. Bu durum beni mutlu ediyor. Bence bu tarz destekler çok güzel. Umarım devamı gelir” diye konuştu.

 

 

Kaynak: anka