(AYDIN) - Kuşadası Belediyesi ile Kuşadası Eğitim ve Geliştirme Vakfı (KEGEV) tarafından kurulan Sevil-Yaşar Altaş Kültür Merkezi (SEYAKMER) ‘Eski Sokak Oyunları ve Oyuncakları’ isimli etkinliğe ev sahipliği yaptı. Unutulmaya yüz tutmuş sokak oyuncaklarının da sergilendiği etkinlikte, çocuklar ip atlama, topaç ve saklambaç gibi geleneksel oyunları oynadı. 

Kuşadası’nda 11 okulun öğrencileri tarafından 3 aylık çalışmanın sonucunda hazırlanan ‘Eski Sokak Oyunları ve Oyuncakları’ temalı sergi, SEYAKMER’de açıldı. Açılış etkinliğine, Kuşadası Belediye Başkan Vekili Tibet Özer, Kuşadası KEGEV Başkanı Şefik Sözer, Kuşadası Belediyesi Meclis üyeleri ve çok sayıda çocuk, aileleriyle birlikte katıldı.

Aydın Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) Devlet Konservatuvarı Müzik ve Bale Ortaokulu öğrencilerinin müzik dinletisi ise büyük beğeni topladı. Pamuk şeker, patlamış mısır ve içecek ikramının da yer aldığı programda, ‘Erkan Dede ile Sokak Oyunu’ isimli etkinliğe katılan Kuşadalı çocuklar ip atlama, topaç ve saklambaç gibi geleneksel oyunları oynayarak doyasıya eğlendi. Programın sonunda, sergiye katkı sunan öğrenci ve öğretmenlere teşekkür sertifikası verildi. 

Etkinlikte konuşan KEGEV Başkanı Şefik Sözer, “SEYAKMER’İ Kuşadası’nda yaşayan tüm çocuklarımız için hayata geçirdik. Bu güzel kütüphanenin kuruluşunda Kuşadası Belediye Başkanı'mız Sayın Ömer Günel ve ekibinin çok büyük bir desteği oldu. Kendilerine çok teşekkür ediyoruz. Bu seneki temamız bizler için çok kıymetli. Birçoğumuzu geçmişe götürecek sergimizde emeği geçen tüm öğrencilerimizi ağırlamaktan keyif duyuyoruz” dedi.

Akhisar Çağlak Festivali, spor müsabakaları ile devam ediyor Akhisar Çağlak Festivali, spor müsabakaları ile devam ediyor

Kuşadası Belediye Başkan Vekili Tibet Özer ise “Öncelikle Belediye Başkanı'mız Sayın Ömer Günel’in hepinize çok selamları var. Kuşadası’nda geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın mutluluğu bizler için her şeyden daha önemli” diye konuştu.


Kaynak: anka