LÖSEV Edirne İl Temsilcisi Ceylan Toker, Sağlık Bakanlığı’na LÖSANTE Hastanesi’ne ruhsat verilmesi için çağrı yaptı. Toker, "Türk halkının bağışları ile tuğla tuğla inşa edilen LÖSANTE Hastanemize artık engel olmayın. Tüm çocuklarımız iyileşsin, çocuklarımız lösemi ve kanserden ölmesin. LÖSANTE bizimdir, hepimizin hastanesidir. LÖSANTE’mize tam ruhsat verilene kadar sahip çıkacağız, susmayacağız ve pes etmeyeceğiz" dedi.

Edirne Saraçlar Caddesi’nde basın açıklaması yapan LÖSEV Edirne İl Temsilciliği, LÖSANTE Hastanesi’ne tam ruhsat verilmesini istedi. Basın açıklamasını okuyan İl Temsilcisi Toker, şunları söyledi:

"LÖSEV’E İSTİSMARCI YAKIŞTIRMASI YAPMAK HANGİ VİCDANA SIĞAR?"

"LÖSEV aileleri olarak soruyoruz: Halkın bağışlarıyla varlığını sürdüren, 7 milyon gönüllüsüyle Türkiye’deki en güvenilir sivil toplum kuruluşu olan LÖSEV’e istismarcı yakıştırması yapmak hangi vicdana sığar? Bu sadece lösemi ve kanser tedavisi gören evlatlarımızın anne ve babaları olarak bizleri değil, LÖSEV’e inanan ve güvenen binlerce gönüllü ve bağışçısını da üzmüştür. Biz LÖSEMİ ve kanser ile mücadele eden aileler olarak yine soruyoruz ve tam ruhsatımızı alana kadar da sormaya devam edeceğiz.

“SUSMAYACAĞIZ VE PES ETMEYECEĞİZ”

Sağlık Bakanı İstanbul ve Ankara'da kendine ait tüm özel hastanelerine ruhsat almıştır. Özel hastaneler açıp dev gibi inşaatlara başlamıştır ama LÖSANTE'ye yatak yok. LÖSANTE'ye doktor kadrosu yok. Kendi özel hastanelerine binlerce yatak ve doktor kadrosunu nereden bulduğunu merak ediyoruz. Mucizeler yaratarak tek kuruş almadan yüzde 94 tedavi başarısına ulaşmış ve lösemi ve kanser tedavisi gören çocuk hastalarına her şey dahil tamamen parasız hizmet sunan, hayat veren ve bütün dünya tarafından taktir edilen LÖSEV’e ve LÖSEV’in 400 yataklı LÖSANTE Hastanesi’ne neden 7 yıldır tam ruhsat verilmiyor? Sağlık Bakanı sadece kendi hastanelerini değil herkesi eșit düșünmelidir. LÖSEV aileleri olarak bugüne kadar sabırla bekledik. Bizim yüreğimiz yanıyor, çocuklarımız ölüyor. Bu çocuklar sizin de çocuğunuz olabilir. Türk halkının bağışları ile tuğla tuğla inşa edilen LÖSANTE hastanemize artık engel olmayın. Tüm çocuklarımız iyileşsin, çocuklarımız lösemi ve kanserden ölmesin.”

 

Kaynak: anka