CHP Şanlıurfa Milletvekili Mahmut Tanal, Cumhur İttifakı Edirne Belediye Başkan Adayı Belgin İba’nın afişleriyle ilgili "AKP’nin logosunu çok küçücük kullanıyorlar. Cumhurbaşkanı’nın adını Edirne’de hiç geçirmiyorlar. Genel Başkanlarının ismini hiç kullanmıyorlar. Ayıplı bir iş yapıyorlarmış gibi kendilerini gizliyorlar. Kimliklerini gizliyorlar. Partilerini gizliyorlar" dedi.

CHP Şanlıurfa Milletvekili  Mahmut Tanal, Edirne’de Belediye Başkan Adayı Filiz Gencan Akın’ın seçim çalışmalarına destek verdi. Esnaf ve vatandaşlarla bir araya gelen Tanal, Cumhur İttifakı Edirne Belediye Başkan Adayı Belgin İba’nın bilboard afişinin önünde açıklama yaptı. Tanal, şunları söyledi:

"AKP’YE ARTIK KIRMIZI KART GÖSTERİYORUM"

"Şu anda Edirne’deyiz. Tüm Türkiye’ye selam ve saygılar. Bu gördüğünüz aday Belgin İba, AKP’nin Belediye Başkan adayı. Türkiye’nin her tarafında Sayın Cumhurbaşkanı’nın fotoğraflarıyla, AK Parti’nin büyük logolarıyla süslerken Edirne’ye geldiğimiz zaman iki yüzlü davranıyorlar. Çifte standart davranıyorlar. AKP’den sanki kötü bir imajmış gibi kirli, kötü bir ilişkiymiş gibi burada AKP’nin logosunu çok küçücük kullanıyorlar. Cumhurbaşkanı’nın adını Edirne’de hiç geçirmiyorlar. Genel Başkanlarının ismini hiç kullanmıyorlar. Ayıplı bir iş yapıyorlarmış gibi kendilerini gizliyorlar. Kimliklerini gizliyorlar. Partilerini gizliyorlar. Parti logolarını gizliyorlar. Bir de gidin Şanlıurfa’ya bakın. Şanlıurfa’da her tarafta Cumhurbaşkanı’nın, AK Parti’nin logoları varken Edirne’ye geldiğimiz zaman ne Cumhurbaşkanı’nın posterleri var ne AKP’nin logosu var ne partilerinin logosu var. Onun için tüm Edirne, Türkiye’ye sesleniyorum: AK Parti’ye oy vermeyin, kendi parti amblemine sahip çıkmayan kendi genel başkanına sahip çıkmayan AKP’ye artık kırmızı kart gösteriyorum."

 

Kaynak: anka