Nâzım Hikmet'in doğumunun 122. yılı adına Maltepe'de düzenlenen “Nâzım Hikmet Memleket, Memleket Nâzım Hikmet” etkinliğinde, Pelin Batu, Nilüfer Açıkalın ve Haluk Çetin şairin şiirlerini seslendirdi. Gecenin sonunda ise Grup Gündoğarken konser verdi.

Maltepe Belediyesi'nin düzenlediği “Nâzım Hikmet Memleket, Memleket Nâzım Hikmet” etkinliğinde, Nâzım Hikmet şiirler ve şarkılarla anıldı.

Şiir ve konser şeklinde iki kısım halinde düzenlenen etkinlikte ilk olarak Pelin Batu, Nilüfer Açıkalın ve Haluk Çetin sahne aldı. Haluk Çetin gitarı eşliğinde Nâzım Hikmet’in şiirlerini seslendirirken, Pelin Batu ve Nilüfer Açıkalın şairin sevilen şiirlerini seslendirdi.

Gecenin finalini ise Burhan & Gökhan Şeşen kardeşlerin oluşturduğu Grup Gündoğarken yaptı. Grup Gündoğarken, Madımak Katliamı’nda hayatını kaybedenleri besteledikleri Metin Altıok’un “Geriye Kalan” şiiriyle andı. Nâzım Hikmet ile birlikte Sabahattin Ali de anılırken, Grup Gündoğarken müziğe adım atmalarını sağlayan Levent Kırca’nın ve onun sevilen programı “Olacak O Kadar” ın jenerik müziğini seslendirdi.

 

Kaynak: anka