(MUĞLA) - Marmaris Belediye Başkanı Acar Ünlü, Engelliler Haftası dolayısıyla Engelli ve Aileleri Birliği Derneği’nin (ENABİRDER) düzenlediği piknikte engelliler ve aileleri ile bir araya geldi.  

Marmaris’te yaşayan engelliler ve aileleri, ‘Birlikte yaşamak için engel yok’ sloganıyla düzenlenen piknikte bir araya geldi. Engelliler Haftası dolayısıyla ENABİRDER tarafından Günnücek Milli Parkı’nda düzenlenen pikniğe Marmaris Kaymakamı Nurullah Kaya ve Başkan Ünlü de katıldı.

Marmaris Kaymakamlığı, Marmaris Belediyesi, Milli Parklar Genel Müdürlüğü ve MARTİMDER’in katkı sunduğu etkinlikte özel çocuklar gösteriler yaptı. Engelli bireylerin toplum için çok önemli olduğunu söyleyen Ünlü, şunları kaydetti:

Saray Belediyesi'nden Beylikdüzü Belediyesi'nin örnek projelerinde inceleme Saray Belediyesi'nden Beylikdüzü Belediyesi'nin örnek projelerinde inceleme

“Hepimiz hayatı ileriye taşımak için de birlikte hareket edebilmenin yollarını aramalıyız. O yüzden öğretmenlerimizin, okullarımızın yaptığı çalışmaları çok kıymetli buluyorum. Biz de Marmaris Belediyesi olarak bundan önce olduğu gibi bundan sonra da toplumun bütün bireylerine, özel çocuklarımıza ihtiyaç duyduğu her anda desteğimizi vereceğiz. Herkes bir engele sahip olabilir ama önemli olan yüreklerin engelsiz olması. Bütün çocuklarımıza gösterdikleri performans için teşekkür ediyorum. Öğretmenlerine ve ailelerine de topluma yaptığınız hizmet, çocuklarımıza ve geleceğimize sunduğunuz katkı teşekkürlerimi sunuyorum.”

Ünlü, down sendromlu bir çocukla da zeybek oynadı. 

Kaynak: anka