Marmaris Belediyesi’nin girişimleriyle SMA hastası Zehra için toplanan mavi kapaklar, bağış karşılığında geri dönüşüm firmasına teslim edildi.

Marmaris’te yaşayan SMA Hastası Zehra Dağ için Marmaris Belediyesi tarafından başlatılan kampanya kapsamında 700 kg mavi kapak toplandı. Toplanan mavi kapaklar, Makine Araç Parkı’nda yer alan Atık Toplama Tesisi’nde belediye yetkilileri ve Zehra’nın Babası Abdullah Dağ’ın katılımıyla SCA Atık Yönetim AŞ’ye teslim edildi. Firma, toplanan plastik atıklar karşılığında Zehra’nın kampanyasına 20 bin TL bağış yaptı.

Efeler Belediye Başkanı Atay, Efelerli Kadınlarla Kahvaltıda Buluştu Efeler Belediye Başkanı Atay, Efelerli Kadınlarla Kahvaltıda Buluştu

Kampanyanın yüzde 85’e ulaştığını belirten Zehra’nın Babası Abdullah Dağ, destek olan başta Belediye Başkanı Mehmet Oktay'a, Marmaris Belediyesi çalışanlarına ve tüm gönüllülere teşekkür etti.

Geriye kalan yüzde 15’lik dilim için maddi manevi herkesten destek beklediklerini vurgulayan Dağ, “Zehra’nın kampanyası umuyoruz en kısa sürede tamamlanacak ve SMA değil, kızım Zehra kazanacak” diyerek sözlerini tamamladı.

Belediye Başkan Yardımcısı Suzan Zift de Belediye’nin Zehra’ya verdiği desteğin bundan sonra da süreceğini belirtti.

Kaynak: