(İSTANBUL) - McDonald’s Türkiye, “Big Tasty” ürününün kampanyasıyla pazarlama ve reklam etkinliği alanında dünyanın en prestijli yarışmalarından biri kabul edilen Effie Awards’ta bu sene restoran kategorisinde Bronz Effie ödülünün sahibi oldu.

“O Bir Mercedes-Benz” global reklam kampanyası Türkiye’de yayında “O Bir Mercedes-Benz” global reklam kampanyası Türkiye’de yayında

McDonald’s Türkiye, pazarlama ve reklam kampanyasıyla yine önemli bir başarıya imza attı. Dünyanın en prestijli yarışmalarından biri olan Effie Awards Türkiye 2024’te restoran kategorisinde Bronz Effie ödülüne layık görüldü. Dünyada ve Türkiye’de en çok tercih edilen McDonald’s lezzetlerinden biri olan “Big Tasty” için TBWA Ajans iş birliği ile hazırlanan reklam kampanyasıyla alınan ödül, McDonald’s Türkiye’nin müşteri memnuniyeti odaklı kampanyalarının başarısını bir kez daha kanıtladı.

McDonald’s Türkiye CMO’su Özdeş Dönen Artak, aldıkları Effie ödülüne ilişkin şunları söyledi:

“Müşterilerimize en kaliteli ve lezzetli deneyimi sunma hedefimiz doğrultusunda elde ettiğimiz bu başarıdan ötürü çok mutluyuz. Bu ödül, müşteriyle olan etkili iletişimimizin ve yenilikçi pazarlama stratejilerimizin bir yansıması. Ekibimizin her bir üyesine ve kampanya sürecimize destek veren tüm iş ortaklarımıza teşekkür ederim. McDonald’s’ın ikonik lezzetlerinden Big Tasty’nin kampanyasıyla pazarlama dünyasına ilham veren bir başka başarıya daha imza atmış olmaktan mutluluk duyduk.”

Effie Türkiye 2024 Bronz Effie Ödülü

Kampanya Adı: Big Tasty

Başvuran Ana Ajans: TBWA İstanbul

Marka Adı: McDonald’s

Reklamveren Adı: McDonald’s Türkiye

McDonald’s Türkiye Hakkında: 

‘BrandZ 2023 En Değerli 100 Küresel Marka’ çalışmasına göre dünyanın en değerli 5. markası olan ve teknoloji şirketleriyle birlikte ilk 5’te yer alan tek yeme-içme firması McDonald’s, Türkiye’de ilk restoranını 1986 yılında açmıştır. McDonald’s Türkiye, bugün 260’tan fazla restoranı ve yaklaşık 7 bin 500 çalışanıyla hizmet vermektedir. Sunduğu ürün ve hizmetlerin yüzde 98’ini Türkiye’de üretim yapan tedarikçilerden temin etmektedir.

 

ADVERTORIAL YAYIN

Kaynak: anka