(ANKARA) - Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, “Programımız çalışıyor, yeniden dengelenmeyle cari açık düşüyor, makro finansal istikrar güçleniyor ve güven artıyor. Azalan dış finansman ihtiyacı ve hızlanan dış kaynak girişiyle rezervlerdeki olumlu seyir devam edecek” dedi.

CHP grup toplantısı...(3) Özgür Özel: "Cumartesi Anneleri'nin bu hafta bininci eylem haftası. Hep birlikte normalleşmeye şahitlik etmek istiyoruz" CHP grup toplantısı...(3) Özgür Özel: "Cumartesi Anneleri'nin bu hafta bininci eylem haftası. Hep birlikte normalleşmeye şahitlik etmek istiyoruz"

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, swap hariç net rezervlerin nisan başından itibaren arttığını açıkladı. Şimşek’in X hesabından yaptığı açıklama şöyle:

“TCMB'nin döviz pozisyonu iyileşiyor, swap hariç net rezervler nisan başından itibaren 26,7 milyar dolar arttı. Programımız çalışıyor, yeniden dengelenmeyle cari açık düşüyor, makro finansal istikrar güçleniyor ve güven artıyor. Azalan dış finansman ihtiyacı ve hızlanan dış kaynak girişiyle rezervlerdeki olumlu seyir devam edecek.”

Kaynak: anka