İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, "24 saat içerisinde 12 evladımızı şehit vermek; milli bir meseledir ve milli bir acıdır. Dolayısıyla Türk milletinin milli yasıdır. Suudların kralı öldüğünde bile hemen ilan edilebilen yasın, bugün evlatlarımıza çok görülüyor olması bizim için kabul edilemez" dedi.

Milli Savunma Bakanlığı (MSB), Kuzey Irak'ta teröristlerle çıkan çatışmada 12 askerin şehit olduğunu duyurdu. İYİ Parti Genel Meral Akşener, dün gece konuya ilişkin yazılı açıklama yaptı. Akşener'in resmi X hesabından yaptığı paylaşım şöyle:

"24 saat içerisinde 12 evladımızı şehit vermek; millî bir meseledir ve millî bir acıdır. Dolayısıyla Türk Milleti'nin millî yasıdır. Suud’ların kralı öldüğünde bile hemen ilan edilebilen yasın, bugün evlatlarımıza çok görülüyor olması bizim için kabul edilemez. Böylesine önemli ve acı bir olayda; İYİ Parti TBMM Grubumuzun ortak açıklama için yapmış olduğu çağrının ötelenmesi de milletimizin vicdanının sesi olan Gazi Meclisimize yakışmaz. Buradan iktidara ve Türkiye Büyük Millet Meclisine bir çağrıda bulunuyorum: Türk milletinin iradesini, vicdanını, hakkını ve hukukunu koruma görevinizi derhâl yerine getirin. Devletimizin adabına, edebine ve ciddiyetine uygun davranın. Milletimizin yürek yangınını körüklemek için değil, söndürmek için bir adım atın. Ezcümle; Türkiye Cumhuriyeti Devleti'ne yakışanı yapın!"

ÖZGÜR KARABAT: "DEPREMDE BİZE OY VERMEDİLER DİYE KİMSEYE HİZMET ETMEMEZLİK ETMEYİZ" ÖZGÜR KARABAT: "DEPREMDE BİZE OY VERMEDİLER DİYE KİMSEYE HİZMET ETMEMEZLİK ETMEYİZ"

 

Kaynak: anka