(MERSİN) - Mersin Büyükşehir Belediyesi, Toroslar ilçesi Yalınayak Mahallesi Atatürk Caddesi’nde yeni yol açma, genişletme ve kavşak düzenleme çalışması yaptı. 

Mersin Büyükşehir Belediyesi Yol Yapım Bakım ve Onarım Dairesi, bir yandan kent genelinde altyapı ve üstyapı çalışmalarını aralıksız sürdürürken, diğer yandan da yeni yollar açmaya devam ediyor. Şehrin sosyoekonomik ve kentsel gelişimiyle birçok mahallede ihtiyaca göre yeni yollar açan yol yapım ekipleri tarafından Toroslar ilçesi Yalınayak Mahallesi Atatürk Caddesi’nde de yeni yol açma, genişletme ve kavşak düzenleme çalışması yapıldı.

Kavşak düzenleme çalışması da yapan ekipler, Çiftçiler Caddesi ile Atatürk Caddesi kesişiminde trafik emniyetini sağlamak amacıyla yol açtı ve genişletti. 500 metre uzunluğundaki yol güzergâhında yol açma ve genişletme faaliyetlerini tamamlayan ekipler, çalışmaların tamamlanmasının hemen ardından asfalt serim faaliyetlerini yerine getirdi.   

Bölgede yapılan yeni kavşak düzenlemesi, yol açma ve genişletme işlemlerinin tamamlanmasıyla, çalışma güzergâhındaki trafik akışının rahatlaması ve daha güvenli bir trafik akışı sağlandı. 

 

 

Esenyurt Belediye Başkanı Özer: "Belediye olarak kadınlarımızın emrindeyiz" Esenyurt Belediye Başkanı Özer: "Belediye olarak kadınlarımızın emrindeyiz"

Kaynak: anka