Mersin Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı’nın Şevket Sümer Mahallesi’ne yaşama geçirdiği Emek Evi projesinden şimdiye dek 2 bin 448 kişi yararlandı. 

Akdeniz İlçesi’ne bağlı Şevket Sümer Mahallesi’nde Mersin Büyükşehir Belediyesi tarafından açılan Emek Evi’nde gündelik işlere giden işçilerin sabah işe giderken ve yine iş dönüşlerinde rahat bir ortamda bekleyerek dinlenmeleri amaçlanıyor. Emek Evi’nden özellikle, tarım ve inşaat gibi alanlarda gündelik olarak çalışan vatandaşlar faydalanıyor. 2023 yılı Ağustos ayında hizmet vermeye başlayan Emek Evi’nden bugüne kadar toplam 2 bin 448 kişi faydalandı.

ÜCRETSİZ ÇAY VE ÇORBA İKRAMI  

Hafta içi her gün 03.00 ile 10.00 saatleri arasında hizmet veren Emek Evi’nde işe giden vatandaşlara ücretsiz olarak çay ve çorba ikram ediliyor. 2023 yılı Ağustos ayında hizmet vermeye başlayan Emek Evi’nden bugüne kadar toplam 2 bin 448 kişi faydalandı.

Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı personeli Rıdvan Çiçek, Emek Evi’nin çalışan emekçiler için açılmış güzel bir mekan olduğunu dile getirerek, “Burası gece 03.00’te açılıyor ve gelen vatandaşlarımıza çorba ikramımız oluyor. Haftanın 5 günü de çay ikramımız oluyor. Çalışanlar buraya gelip kahvaltılarını yapabiliyor” dedi.   

Emek Evi’nden yararlanan vatandaşlar da projeye ilişkin duygu ve düşüncelerini, şu sözlerle dile getirdi:

-Ramazan Görmüş: “Sabah 05.30’da kalkıyorum. Çoğu zaman kahvaltı yapacak zamanım olmuyor. Bu çorba hem bütçeme hem bedenime iyi geliyor. Bu çorbayı dışarda 80 liraya içiyorum. Annem de böyle çorba güzel yapardı.”

-Mehmet Hakkı Yılmaz: “Sabah sıcak çay, sıcak çorba içiyoruz. Gayet memnunuz. Bu bölgede çorba bulmak biraz zor. Çevredeki esnaftan çay alıyoruz ama fiyatlar da malum. Bir poğaçayı 10 liraya alıyoruz. Arkadaşlarım da oldukça memnun. Bu soğuk kış günlerinde içimiz ısınıyor.”

-Riyad Uzunkaya: “Çorbanın tadı bu kadar güzel olmasaydı bu saatte buraya uğramazdım. İş yerinden arkadaşlarımda alıp içiyor ve beğeniyor. Kış günlerinde bize çok iyi geldi.”

Kaynak: anka