Mersin Büyükşehir Belediyesi, Özgecan Aslan Barış Meydanı’nda kurduğu ‘Yılbaşı Pazarı’ ile kentte yeni yıl coşkunu başlattı. Yılbaşı Pazarı, rengarenk atmosferi, ışıklandırmaları ve yeni yıl temalı süslemeleriyle Mersinlilerin büyük beğenisini topladı.

Mersin Büyükşehir Belediyesi Yenişehir ilçesinde yer alan Özgecan Aslan Barış Meydanı’nda kurduğu ‘Yılbaşı Pazarı’ ile yeni yıl coşkunu başlattı. Rengarenk atmosferi, ışıklandırmaları ve süslemeleriyle donatılan pazar, Mersinlilerin büyük beğenisini topladı. Yılbaşı pazarında; yeni yıl temalı hediyelik süs eşyalarından takılara, seramik ürünlerden oyuncaklara, mutfak soslarından reçellere varıncaya kadar el emeği göz nuru birçok ürün de satışa sunuluyor. 

Aynı zamanda pazarda kurulan birbirinden zengin yiyecek ve içecek stantları, Mersinlileri hem görüntüsü hem de lezzetleriyle kendine hayran bıraktı.  7’den 70’e herkesin eğlendiği ve alışveriş yaptığı pazarda, keyifli vakit geçiren vatandaşlar, ‘Hoş geldin 2024’ temalı yılbaşı ağacının önünde bol bol fotoğraf çektirmeyi de ihmal etmedi.

ÖZDÜLGER: “HER YIL OLDUĞU GİBİ 2024’E KEYİF VE MUTLULUKLA GİRMEK İSTİYORUZ”

Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal işler Dairesi Başkanlığı Koordinatörü, Opera Sanatçısı Bengi İspir Özdülger, “Her yıl olduğu gibi 2024’e, yeni yıla keyif ve mutlulukla girmek istiyoruz. Bu doğrultuda stantlarımızı hazırladık. 50 tane standımız var. Yiyecek, içecek, takı ve hediyelik eşyalara uzanan geniş bir yelpazede stantlarımız mevcut. Bununla beraber aynı zamanda etkileşim ve konser alanlarımız da mevcut” dedi.

“VATANDAŞLARIMIZA YENİ YIL COŞKUSUNU, HEYECANINI, MUTLULUĞUNU YAŞATMAK İSTİYORUZ”

Özdülger, “Hem standımızı gezmek alışveriş yapmak isteyen hem de burada bu alanın coşkusunu, keyfini yaşamak isteyen vatandaşlarımıza yönelik pazarımızı oluşturduk. Hem çocuklara hem yetişkinlere yönelik interaktif oyunlarımız da oluyor. Çünkü vatandaşlarımıza yeni yıl coşkusunu, heyecanını, mutluluğunu yaşatmak istiyoruz. Bu vesileyle 2024’ün mutluluk, huzur, sevgi ve tüm arzularını gerçekleştirdiği güzel bir yıl olmasını dilerim” diye konuştu.

 

Kaynak: anka