Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan, ilçede yaşayan emeklilere destek olma misyonunu bir adım daha ileri taşıdı. Daha önce Cumhuriyetin 100. yılı dolayısıyla emeklilere sunulan 1000 TL’lik yardımın yanı sıra borçlanmadan işçilere en yüksek ücreti vermeyi başaran Başkan Tarhan, şimdi de emeklilere her ay 500 TL maddi destek sağlanacağını açıkladı.

Belirli şartlara uygun olan emeklilerin her ay 500 TL'lik maddi destekten yararlanacağını söyleyen Başkan Tarhan, Belediye'nin mevcut kaynaklarını etkili bir şekilde kullanarak, hiç kredi almadan borçsuz ve başarılı belediyecilik örneği sergilediklerini belirtti. Başkan Tarhan, şunları söyledi:

“Her zaman halktan yana kararlar alıyoruz. Mart ayının son Belediye Meclis toplantısını yaptık. Emeklilerimize dönük bir karar aldık. İmkanlarımızı zorlayarak, 2024 yılı içerisinde 18 bin TL’den az emekli maaşı alan 65 yaş üstü herkese ayda 500 TL emekli yardımı yapacağız. Ödemelerine hemen başlayacağız. Dul ve yetim aylığı alanlar da bundan yararlanacak. Ayrıca lösemi hastaları, SMA hastaları, Down Sendromlular, Otizmlilere de maddi yardım yapıyoruz. Daha önce Cumhuriyetimizin 100. Yılında emeklilerimize yardım yapmıştık. Yılbaşı’nda çalışanlarımıza destek olmuştuk. Ekonomik sıkıntı yaşayan emeklilerimize öncelik verdik. Emeklilerimizin ne kadar zorluk çektiğini çok iyi biliyoruz. Bu uygulamamız Türkiye’deki diğer belediyelere de umarım örnek olur. İmkanlarımız olduğu takdirde emeklilerimize yardımlarımızı arttıracağız. Artık belediyecilik yeni bir döneme girmiştir. Yeniden bir değerlendirme yapmak gerekir. Çağdaş belediyeciliği Mezitli Belediyesi her zaman göstermektedir.” 

Kaynak: anka