Mezitli Belediyesi, Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat depremlerinde hayatını kaybeden vatandaşlar için anma programı düzenledi. Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan, “Depremde hayatını kaybeden tüm vatandaşlarımızı rahmetle anıyorum. Umarım ülkemiz bir daha böyle bir felaketi yaşamaz” dedi.

Mezitli Belediyesi Hizmet Binası önünde 6 Şubat depremlerinde hayatını kaybedenler için bugün anma programı düzenlendi. Programa, Başkan Tarhan’ın yanı sıra Mersin Milletvekili Hasan Ufuk Çakır, muhtarlar, belediye çalışanları ve çok sayıda vatandaş katıldı. Programda depremin yaralarını sarmak ve benzer felaketlerin önüne geçmek adına alınması gereken tedbirlerin önemine değinildi. 

CHP Mersin Milletvekili Ufuk Hasan Çakır, depremin yaralarını sarmak ve toplum olarak birlikte güçlenmek için büyük bir sınavdan geçtiklerini aktardı.

Programda kısa bir konuşma yapan Başkan Tarhan da depremlerde hayatını kaybeden vatandaşları rahmetle andıklarını ve ailelerine başsağlığı dilediklerini belirtti. Tarhan, şöyle konuştu:

“Herkesin bildiği bir deyim var: ‘Yarın çok geç olacak’ şeklinde. Deprem öyle değil bugün dahil çok geç olabilir. Her an depremi yaşayabiliriz. Maalesef depremde resmi kayıtlara göre 60 bine yakın insanımızı kaybettik. Depremde hayatını kaybeden tüm vatandaşlarımızı rahmetle anıyorum. Umarım ülkemiz bir daha böyle bir felaketi yaşamaz.”


Kaynak: anka