UĞUR İSTANBULLU

Eski SHP Genel Başkanı Murat Karayalçın, Artvin Hopa’da; "2023 seçiminden bu yana gerçekten yönetim, bir uyarıyı hak eden, bir uyarının verilmesini gerekli kılan yanlışlıklar içinde. Bu nedenle bu seçimde, bu uyarının yani stratejik oy kullanmanın Türkiye genelinde çok yüksek olacağını düşünüyorum. Aslında konuya Hopa açısından bakarsanız bu biraz daha belirgin bir şekilde ortaya çıkacak. Hopa’da yönetime, hükümete, iktidara uyarı vermek için Hopalı hemşerilerimizin bu kez daha fazla CHP’nin adayına destek vereceğine inanıyorum" dedi.

Eski SHP Genel Başkanı ve eski Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Karayalçın, seçim çalışmaları kapsamında gittiği Artvin Hopa’da CHP Hopa Belediye Başkan Adayı Utku Cihan’ın seçim ofisini ziyaret etti. Ziyarete Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan, Hopa Belediye Başkanı Taner Ekmekçi, CHP Artvin İl Başkanı Orhan Atan, CHP Hopa İlçe Başkanı Şükrü Aydemir ve vatandaşlar katıldı. 

"BU YÖNETİME UYARI VERİLMESİ GEREKİYOR"

Murat Karayalçın, burada yaptığı konuşmada şunları söyledi:

"2023 seçiminden bu yana gerçekten yönetim, bir uyarıyı hak eden, bir uyarının verilmesini gerekli kılan yanlışlıklar içinde. Bu nedenle ben bu seçimde, bu uyarının yani stratejik oy kullanmanın Türkiye genelinde çok yüksek olacağını düşünüyorum. Aslında konuya Hopa açısından bakarsanız bu biraz daha belirgin bir biçimde ortaya çıkacak. Hopa’da yönetime, hükümete, iktidara uyarı vermek için Hopalı hemşehrilerimizin bu kez daha fazla Cumhuriyet Halk Partisi'nin adayına destek vereceğine inanıyorum. Hem bir genel uyarı hem de Cumhuriyet Halk Partisi'nin pırıl pırıl adayı var hem de o nedenle bu oyun yükseleceğine inanıyorum. Hani bizim bir türkümüz var ‘İkisi yan yana dayanabilir misin’ derler ya evet her ikisi de pırlanta.  Bugün geldim. Rize’den bu yana belediye başkanlarımızı ve örgütlerimizi ziyaret ediyorum. Gerçekten her birinin ciddi bir hazırlığı var görüyorum. Bir tarihte 1989 yılında Ankara’da büyükşehir belediye başkanlığı yapmış kıdemli bir Cumhuriyet Halk Partili olarak çok büyük kıvanç duyuyorum. Ben de kendi pozisyonumu söyleyeyim, inşallah Utku kardeşim göreve başladığında onun tayin etmesine gerek yok ben kendimi kendi irademle Utku kardeşimin danışmanı olarak huzurunuzda tayin ediyorum. Sizlerden Utku kardeşim ve belediye meclis üyelerimiz için oy ve destek istiyorum."

 

Kaynak: anka