CHP İstanbul İl Başkanı Özgür Çelik, Dilfıraz Karataş’ın yaşamını yitirdiği Çağlayan Adliyesi'nin C Kapısı önündeki polis kontrol noktasına yönelik silahlı saldırıya ilişkin, “Terör masum tanımaz, terör kimlik tanımaz. Gözü kör bir nefretin sayısız kurbanından biri Dilfiraz Karataş. Teröre de onun destekçilerine de terörü siyasi emelleri için kullananlara da lanet olsun. Biz yan yana, omuz omuza duracağız, hakça bir geleceği kuracağız" dedi.

Çağlayan Adliyesi'nin C Kapısı önündeki polis kontrol noktasına yönelik silahlı saldırıda yaralanan ve kaldırıldığı hastanede hayatını kaybeden Dilfıraz Karataş için bugün Bağcılar Cemevi’nde cenaze töreni düzenlendi. Cenaze törenine CHP İstanbul İl Başkanı Özgür Çelik de katıldı.

TERÖRE DE ONUN DESTEKÇİLERİNE DE TERÖRÜ SİYASİ EMELLERİ İÇİN KULLANANLARA DA LANET OLSUN”

Çelik, cenaze töreninin ardından sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda terörü lanetledi. Çelik, paylaşımında şu ifadeleri kullandı:

"'Mahallede çok sevilen ve sayılan birisiydi. Güleç yüzlüydü. İyi bir anne, iyi bir komşu ve iyi bir ablamızdı.' Dün Çağlayan Adliyesi'nde gerçekleşen terör saldırısında hayattan koparılan, bugün Bağcılar Cemevi'den son yolculuğuna uğurladığımız Dilfiraz Karataş işte böyle anılıyor. Terör masum tanımaz, terör kimlik tanımaz. Gözü kör bir nefretin sayısız kurbanından biri Dilfiraz Karataş. Teröre de, onun destekçilerine de, terörü siyasi emelleri için kullananlara da lanet olsun. Biz yan yana, omuz omuza duracağız, hakça bir geleceği kuracağız."

CHP’Lİ GÜRER, TAŞERON İŞÇİ UYGULAMASININ KALDIRILMASI İÇİN KANUN TEKLİFİ VERDİ CHP’Lİ GÜRER, TAŞERON İŞÇİ UYGULAMASININ KALDIRILMASI İÇİN KANUN TEKLİFİ VERDİ

Kaynak: anka