CHP Genel Başkanı Özgür Özel, “Aydın'da Zeren Ertaş'ın yaşamını yitirmesine neden olan asansör kazasının bir benzeri akşam saatlerinde Gaziantep Abdülkadir Güllüoğlu KYK yurdunda yaşandı. Ülkemizin geleceğini emanet ettiğimiz KYK yurtlarında geniş çaplı bir araştırma başlatılmak ve bir daha benzer kazaların yaşanmasının önüne geçilmek zorunda. Bu, en öncelikli konularımızdan biri olmalı” dedi.

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, KYK yurtlarında yaşanan asansör kazalarına ilişkin açıklama yaptı. Özel’in bu akşam X hesabından yaptığı açıklama şöyle:

SES’TEN DARP EDİLEN SAĞLIKÇI İÇİN OKMEYDANI’NDAKİ ŞEHİR HASTANESİ ÖNÜNDE EYLEM: “DÖNÜŞÜM DENİLEN PİYASACI UYGULAMALAR YAYGINLAŞTIKÇA SAĞLIKTA ŞİDDET ARTTI” SES’TEN DARP EDİLEN SAĞLIKÇI İÇİN OKMEYDANI’NDAKİ ŞEHİR HASTANESİ ÖNÜNDE EYLEM: “DÖNÜŞÜM DENİLEN PİYASACI UYGULAMALAR YAYGINLAŞTIKÇA SAĞLIKTA ŞİDDET ARTTI”

“Aydın'da Zeren Ertaş'ın yaşamını yitirmesine neden olan asansör kazasının bir benzeri akşam saatlerinde Gaziantep Abdülkadir Güllüoğlu KYK yurdunda yaşandı. Tek tesellimiz can kaybının yaşanmamış olması... Ülkemizin geleceğini emanet ettiğimiz KYK yurtlarında geniş çaplı bir araştırma başlatılmak ve bir daha benzer kazaların yaşanmasının önüne geçilmek zorunda. Bu, en öncelikli konularımızdan biri olmalı.”