Bayram Tatilinde Köprü Ve Otoyollar Ücretsiz Bayram Tatilinde Köprü Ve Otoyollar Ücretsiz

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki’nin katılımıyla Hatay’da 5 bin 807 konutun temeli atıldı. 
Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, Cumhur İttifakı Hatay Milletvekilleri, belediye başkanları, il başkanları, ilçe teşkilatları ve vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği programda Antakya Akasya Mahallesi 500 Konutlar Rezerv Alanı'nda düzenlenen, Antakya, Defne, İskenderun ve Kırıkhan ilçelerinde 5 bin 807 bağımsız birimin toplu temel atma töreni gerçekleştirildi. 
Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, TOKİ’nin 22 yılda 1 milyon 340 bin konut inşa ettiğini söyledi.
Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, bir dizi programlara katılmak üzere Hatay’a geldi. Bakan Özhaseki’nin ilk programı Antakya ilçesi Akasya Mahallesi’nde 5 bin 807 bağımsız birimin temel atma töreni oldu.
Özhaseki, deprem konutlarının önümüzdeki aylarda da devam edeceğini belirterek “Rabbim bir daha böyle felaketi hiç birimize yaşatmasın, diye dua ediyorum. O günden beri hiç durmadan çalıştık, bir saniye bile boşa geçirmedik. Şimdi burada hak sahiplerine evlerini vereceğiz. Geçen ay 7 bin civarında konutumuzu Hatay’da dağıttık, bu günde burada 3 bin 600 civarında konutumuzu dağıtacağız. Çıkmayan kardeşlerimiz üzülmesinler, öbür ay çıkabilir. Öbür ay çıkmazsa diğer ay çıkar, sizler evlerinize oturuncaya kadar ‘hakkımız Cumhurbaşkanına helal olsun, kardeşim senden de Allah razı olsun’ deyinceye kadar buradayız gitmeyeceğiz. Bunu bilin, herkesin hakkını teslim edeceğiz” dedi.
Cumhur İttifakı Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Öntürk, 5 bin 807 konutun temel atma töreninde yaptığı açıklamada; Hatay’ı sağlam konutlarla buluşturacaklarını kaydetti.
Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, Cumhur İttifakı Hatay Milletvekilleri, belediye başkanları, il başkanları, ilçe teşkilatları ve vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği programda Antakya Akasya Mahallesi 500 Konutlar Rezerv Alanı’nda düzenlenen, Antakya, Defne, İskenderun ve Kırıkhan ilçelerinde 5 bin 807 bağımsız birimin toplu temel atma töreni gerçekleştirildi.
“HATAY HEPİMİZİN ŞAHSİ MESELESİ”
Hatay’ı ayağa kaldırmak için hükümetin var gücüyle çalıştığını belirten Öntürk; “Hatay’ımıza ne kadar hizmet etsek azdır. Mustafa Kemal Atatürk, ‘Hatay benim şahsi meselem’ demişti. Depremden sonra da Hatay, tüm milletin meselemiz oldu. İnşallah Hatay’ımızı ayağa kaldırmak için elimizden geleni yapacağız. Bugün burada tam 5 bin 807 konutun temelini atıyoruz. Şu an Hatay’ımızda 144 bin 611 bağımsız birimin inşası devam ediyor. 3 bin 614 konutumuzu da bugün teslim edeceğiz. Sayın Cumhurbaşkanımızın öncülüğünde başlayan konut hamlesine biz de 1 Nisan itibariyle Hatay Büyükşehir Belediyesi olarak öz kaynaklarımızla destek olacağız. Hataylı hemşehrilerimizi hızlı şekilde kalıcı konutlarına yerleştireceğiz. Kimse açta açıkta kalmayacak inşallah” ifadelerini kullandı.
Öntürk, konut çalışmalarına desteklerinden dolayı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a, Bakan Mehmet Özhaseki’ye emeği geçen herkese teşekkür etti.
Foto-Haber: Nezahat Fırıncıoğulları
 

Editör: Nezahat Fırıncıoğulları