Silah üreticisi Sarsılmaz, ABD’de düzenlenecek Shot Show 2024’e hazırlanıyor. Sarsılmaz ve Sarusa, dünyanın en büyük atıcılık ve avcılık fuarında, iki ayrı stantta yerli ve milli silahları sektör yöneticileri ve bireysel kullanıcılarla buluşturacak.  

Atıcılık, avcılık ve aksesuarları alanında dünyanın en kapsamlı, en büyük ve en prestijli buluşması olan 46. Shot Show SHOW, 23-26 Ocak’ta ABD’nin Las Vegas şehrinde düzenlenecek. Sarsılmaz, önceki yıllarda olduğu gibi bu yıl da Türkiye’yi temsilen fuardaki yerini alacak. 150 yılı bulan tecrübesi ile uluslararası birçok arenada Türkiye’yi temsil eden firma hem Sarsılmaz olarak hem de Sarusa olarak iki ayrı stantta sektör temsilcileri ve bireysel kullanıcıların karşısına yeni ve kullanıcı deneyimleriyle yeniden tasarlanıp geliştirilen silahlarıyla çıkacak. 

62 TABANCA MODELİ SERGİLENECEK 

Sektörün her yıl heyecanla beklediği, avcılık ve atıcılık alanında trendlerin belirlendiği fuarda Sarsılmaz ve Sarusa, 9 askeri tüfek, 6 av tüfeği ve 62 tabanca modelini sergileyecek. Piyade tüfekleri, av tüfekleri ve tabanca modelleriyle iddiasını ortaya koyacak olan Sarsılmaz, bireysel kullanıcıların ihtiyaçlarına cevap verecek bir silahı Sarsılmaz standında mutlaka bulacağı konusunda iddialı. Sarsılmaz’ın SAR9 Compact X modeli, Shot Show 2023’te sektörün en prestijli yayın organları tarafından ‘yılın en iyi tabancası’ seçilmişti. 

Sarsılmaz ve Sarusa stantlarında yer alacak SAR9, SAR9 SOCOM, SAR9 SC GEN2 ve K12 Sport tabancaların da büyük ilgi görmesi bekleniyor.  

AĞIR MAKİNELİLER DE PODYUMDA OLACAK 

DİYETİSYEN FATMA ÖZDEMİR'DEN UYARI: "ÖNEMLİ OLAN SAĞLIKLI ZAYIFLAMAK" (FOTO EKLENECEK) DİYETİSYEN FATMA ÖZDEMİR'DEN UYARI: "ÖNEMLİ OLAN SAĞLIKLI ZAYIFLAMAK" (FOTO EKLENECEK)

Sarsılmaz, hafif silahlarının yanı sıra yerli mühendislikle üretilen ağır silahları da fuarda sergileyecek. Hürkuş–C’ye entegre çalışmaları devam eden ağır makineli tüfek SAR 127 MT ve makineli tüfek SAR 762 MT de Las Vegas’ta podyumda olacak. 

Milli savunma sanayii projelerinin en önemli paydaşlarından olan Sarsılmaz, ABD’de sergileyeceği ağır makineli silahların yanı sıra kara, hava ve deniz kuvvetleri için 20 ve 25 mm toplar da üretiyor. Bu alandaki ithalatı bitirmek üzere geliştirilen sistemlerden 20 mm top, Atak helikopterleri ile çeşitli kara, deniz ve hava platformlarında kullanım alanına sahip. TUSAŞ ve Sarsılmaz ortaklığı ile üretilen 25 mm kara topu ise zırhlı muharebe araçları başta olmak üzere kara unsurları için geliştirildi.

Bu yıl 46’ncısı düzenlenen ve ABD'deki en büyük sekizinci ticaret fuarı olan Shot Show, 74 bin 322 metrekareyi aşan toplam sergi alanıyla 100'den fazla ülkeden katılacak sektör profesyonellerine ve bireysel kullanıcılara ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. Alanında dünyanın en büyük ticari buluşması olarak gösterilen fuarda, dört gün boyunca 2 bin 500'den fazla katılımcı şirket, Amerika ve diğer pazarlara ulaşma hedefi doğrultusunda on binlerce ürünü sergileyecek. 2024’ün yeniliklerinin duyurulacağı fuarda ateşli silahlar, mühimmat, silah kasaları, kilitler, kılıflar, optikler, atış poligonu ekipmanları, eğitim ekipmanları ve av aksesuarları gibi ürünler tanıtılacak.

ADVERTORİAL YAYIN

Kaynak: anka