(GAZİANTEP)- Şehitkamil Belediye Başkanı Umut Yılmaz, Trafik Haftası etkinliklerinde çocuklarla bir araya geldi. Başkan Yılmaz, “Babasını, trafik kazasında kaybetmiş biri olarak lütfen, sizlerden ricam, trafik kurallarına uyun” dedi.

Trafik Haftası dolayısıyla Şehitkamil Trafik Eğitim Parkı’nda eğitim gören öğrencileri ziyaret eden Belediye Başkanı Umut Yılmaz, çocukların yoğun ilgisiyle karşılandı. Öğrencilerle birlikte teorik derse katılan Başkan Yılmaz, daha sonra çocukların araç kullanarak uygulamalı eğitime iştirak etti.

Trafikte güvenliği sağlamanın önemine vurgu yapan Yılmaz, özellikle genç neslin trafik bilincinin yükseltilmesinin toplumun geleceği için hayati bir öneme sahip olduğunu dile getirdi. Bireylerin, trafikte daha bilinçli ve güvenli bir şekilde hareket etmelerini teşvik etmeyi amaçladıklarını belirten Başkan Yılmaz, trafik bilincinin toplumun her kesiminde yaygınlaştırılması ve trafik kazalarının önlenmesi için yürütülen eğitim faaliyetlerinin aralıksız devam edeceğini söyledi.

Boğaziçi Lifesci, hedefli tedavi teknolojileri alanında çalışan bilim insanlarını buluşturdu Boğaziçi Lifesci, hedefli tedavi teknolojileri alanında çalışan bilim insanlarını buluşturdu

Yılmaz, eğitimlerini başarıyla tamamlayan öğrencilere katılım belgesi ve çeşitli hediyeler verdi.

"ÇOCUKLARIN GELECEĞİ İÇİN TRAFİK KURALLARINA UYUN"

Belediye Başkanı Umut Yılmaz, “Bu hafta, Trafik Haftası. Babasını, trafik kazasında kaybetmiş biri olarak lütfen, sizlerden ricam, trafik kurallarına uyun, uymayanları ağır bir biçimde uyarın. Trafik kurallarının ihlali, asla affedilmemesi gerekir. Lütfen sizlerden ricam, çoluk çocuğunuz, bizler, başkaları için kurallara uyun. Bugün de burada miniklerimize, çocuklarımıza trafik kurallarının ne kadar önemli olduğunu anlattık. Onlar bizden daha bilinçli, sürücülerden daha bilinçli. Eğitim, küçükken olur. Lütfen, çocuklarımızı dinleyin. Onların sağlığı, geleceği için kurallara uyun” dedi.

Kaynak: anka