CHP Genel Başkan Yardımcısı Sevgi Kılıç, dün akşam Giresun Gülpembe Hatun KYK Yurdu’nda yaşanan asansör kazasına ilişkin yaptığı açıklamada; “Bizler, gençlerimizin bu tür koşullara mahkum olmasına göz yummayacak ve sorumlularla mücadele edeceğiz. Bu vurdumduymazlığa bir son verin. Gençlerimizin hayatlarına sahip çıkın, sorumlular hesap versin” dedi.

Giresun’da dün akşam Gülpembe Hatun KYK yurdunda boş asansör arıza nedeniyle düştü. Can kaybı yaşanmayan olay, KYK yurtlarında meydana gelen asansör kazalarını yeniden gündeme taşıdı.

CHP Gençlik ve Spor Bakanlığı’ndan sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Sevgi Kılıç, dün akşam Giresun Gülpembe Hatun KYK Yurdu’nda yaşanan asansör kazasına ilişkin açıklama yaptı.

Kılıç yaptığı açıklamada şunları kaydetti:

İKTİDAR GENÇLİĞİN SESİNE KARŞI KÖR, SAĞIR VE DİLSİZ.”

ÇANAKKALE BİGA'DA 4,6 BÜYÜKLÜĞÜNDE DEPREM ÇANAKKALE BİGA'DA 4,6 BÜYÜKLÜĞÜNDE DEPREM

Asansör kazaları birer birer yaşanıyor, ancak daha önceki facialardan ders çıkarıldığı yok. Sorumsuzca işletilen asansörlerin, gençlerimizin geleceğiyle oynamasını kabul etmemizi bekliyorlar. Giresun’daki faciada bir şey olmasına engel olan şans, başka bir yerde bu kadar şans tanımayabilir. Asansörlerde evlatlarımız bulunuyor olabilirdi, bu durumda bu vahim facianın sorumluluğunu kim üstlenecekti? İktidar gençliğin sesine karşı kör, sağır ve dilsiz. Göreve geldiğimiz günden bu yana, örgütlerimiz, milletvekillerimiz ve yerel yönetimlerimizle birlikte elimizdeki tüm imkanları seferber ederek öğrenci yurtlarında yaşanan sorunları çözmeye çalışıyoruz.

ASANSÖR KAZALARINI PROTESTO EDEN ÖĞRENCİLERE TEHDİTLER SAVRULUYOR”

Bu noktada, sorumluların hesap vermesi gerekiyor. Öğrenci velileri ve toplum, bu acımasız ihmallerin ardındaki sorumluların adalete teslim edilmesini talep ediyor. Bırakın bu talebe kulak vermeyi, KYK yurtlarındaki asansör kazalarını protesto eden öğrencilere tehditler savruluyor. Öğrenciler, haklı olarak eleştirme ve protesto haklarını kullanmak istiyor. Ancak onları tehdit eden yöneticiler, bu acımasız gerçekle yüzleşmeyi reddediyorlar. Bu kadar faciaya rağmen neden KYK yurtlarında hala asansör düşüyor? Asansör içinde evlatlarımız bulunsaydı, bu facianın sorumluları kim olacaktı?

Türkiye genelinde KYK'ya bağlı yurtlardaki arızalı asansörlerin sebep olduğu facia, Giresun Gülpembe Hatun KYK Yurdu'nda yine can almaya teşebbüs etti. Bugün bir kez daha sesleniyoruz: Bizler, gençlerimizin bu tür koşullara mahkum olmasına göz yummayacak ve sorumlularla mücadele edeceğiz. Bu vurdumduymazlığa bir son verin. Gençlerimizin hayatlarına sahip çıkın, sorumlular hesap versin.”

 

Kaynak: anka