MUSTAFA USTA

Sinop Belediye Başkanı seçilen CHP’li Metin Gürbüz, "Siyaset iddia işi. Hedeflere ulaşmak için dokunabilme sanatı, sorunları çözebilme sanatı. Biz de bu konuda çok iddialıyız. 100 yıllık Cumhuriyet Halk Partimizde, Atatürk’ün bize emaneti olan parti programına bağlıyız. Önümüzdeki süreçte kentin sorunlarının çözümüne yönelik sahada birçok çalışma yapmıştık. Hem o projelerimizi hem de vaatlerimizi hayata geçirmenin mutluluğunu yaşayacağız" dedi.

31 Mart yerel seçimlerinde Sinop Belediye Başkanı seçilen CHP’li Metin Gürbüz, mazbatasını aldı. Gürbüz’e, eşi Özlem Gürbüz, çocukları Özberk ve Özdener Gürbüz, CHP Sinop Milletvekili Barış Karadeniz, CHP İl Başkanı Aykut Cem Yalçınkaya, CHP Merkez İlçe Başkanı Samet Bayrak, CHP yönetimi ve vatandaşlar eşlik etti. katılımı ile CHP Sinop İl Başkanlığından Sinop Adliyesine gelerek Sinop İl Merkez İlçe Seçim Hakimi Eda Kalender’den mazbatasını teslim aldı.  

"SİYASET İDDİA İŞİ, BİZ ÇOK İDDİALIYIZ"

Gürbüz şunları söyledi:

"Tüm Türkiye’de olduğu gibi 31 Mart yerel seçimleri sonrasında Sinop’ta da çok büyük bir heyecan, yeni bir dönem ve yeni bir başlangıç aynı zamanda yasal olarak 5 yılda bir yapılan mahalli seçim sürecini sağlıklı bir şekilde kazasız, belasız, kimsenin burnu kanamadan yapmış olmanın keyfini yaşıyoruz. Siyaset iddia işi. Hedeflere ulaşmak için dokunabilme sanatı, sorunları çözebilme sanatı. Biz de bu konuda çok iddialıyız. 100 yıllık Cumhuriyet Halk Partimizde, Atatürk’ün bize emaneti olan parti programına bağlıyız. Önümüzdeki süreçte kentin sorunlarının çözümüne yönelik sahada birçok çalışma yapmıştık. Hem o projelerimizi hem de vaatlerimizi hayata geçirmenin mutluluğunu yaşayacağız.  Dün itibarıyla ben belediyeye uğramıştım, İller Bankası’ndan gelen bir heyet vardı, onlarla tanışmıştım ama bugün mazbatamı, yani bu tarihi belgeyi alıp belediyeye geçerek oradaki mesai arkadaşlarımla buluşacağım. Aynı zamanda şu anki Belediye Başkanımız Barış Ayhan Bey ile bir devir teslim töreni yapacağız. Rasim Bey’den bu yana yaklaşık 18 tane belediye başkanımız oldu. Onlar bu tarihi tutanağı mazbatayı aldılar ve kente hizmette bulundular fakat bize mutluluk katan 2 tane 100 yıllık şey var. Bir de 3’üncüsü var. Bunlardan da bahsetmek istiyorum. 1 tanesi Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılına başladık. Aynı zamanda partimizin de ikinci yüzyılı. Bu tarihi günde aynı zamanda bizim Kastamonu’dan ayrılarak il olmamızın da 2024 tarihi 100 yıllık bir kent geleneği var. Bu zaman içerisinde görev yapmış tüm belediye başkanlarıma teşekkür ederim. Aramızda olmayanların mekanları cennet olsun. Hayatta olan belediye başkanlarımız da var. Onlara da hizmetlerinden dolayı teşekkür ediyorum. Bugün görevi devralacağımız Barış Ayhan Bey'e de 5 yıllık süre içerisinde şehrin emaneti anahtarını bize teslim edeceği için bir kez daha teşekkür ediyorum."

Gürbüz, daha sonra Sinop Belediyesi binasında düzenlenen devir teslim töreni ile Barış Ayhan'dan görevi devraldı.

 

 

Kaynak: anka