İnternete ulaşımda iki gün yaşanan sorun sosyal medya bağımlılarından, sosyal medya üzerinden ticari faaliyet yürütenlere kadar milyonlarca insanı felç etti. Geçtiğimiz günlerde Türkiye ile birlikte birçok ülkede internete erişim konusunda güçlük yaşanmış, Google, YouTube, Instagram, Facebook, Threads ve WhatsApp gibi sosyal medya platformlarına ulaşımda ciddi sıkıntılar yaşanmıştı. Sosyal Medya Pazarlama Uzmanı Furkan Talay, "Sosyal medya hepimiz için terk edilemeyen sevgili gibi oldu. Ne onunla ne onsuz durumu yaşıyoruz" dedi.

İnternet kullanıcıları internette sorun yaşanıp yaşanmadığını, yine 2 gün boyunca kesintili yanıt veren Googla'a sordu. Kullanıcılar, Google'a “İnternet çöktü mü” sorularını yöneltirken, uzmanlar internetin yaşamımızdaki öneminin bu iki günde daha iyi anlaşıldığı değerlendirmesinde bulundu.

Sosyal Medya Pazarlama Uzmanı Furkan Talay'dan konuya ilişkin değerlendirmelerde bulundu. 

BORNOVA BELEDİYESİ, KENDİ ÜRETİMİ OLAN 500 BİN YERLİ FİDEYİ VATANDAŞA DAĞITIYOR BORNOVA BELEDİYESİ, KENDİ ÜRETİMİ OLAN 500 BİN YERLİ FİDEYİ VATANDAŞA DAĞITIYOR

Talay özetle şunları kaydetti:

"Sosyal medyanın çökmesi bir tehdit mi değil mi? Bu sosyal medyaya hangi açıdan ihtiyacımız olduğuna göre değişiyor. Örneğin, kullanıcılar açısından bunun bir tehdit oluşturduğu söylenemez. Sosyal medya bağımlıları 2 gün boyunca ‘ne zaman internete bağlanabileceğiz, ne zaman İnstagram'ı yeniden kullanmaya başlayabileceğiz’ diye ufak çaplı bir panik yaşamış olabilirler ama bu bir tehdit değil. Sıradan sosyal medya kullanıcılarının gündelik problemlerinden biri denilebilir ama yine de sosyal medya bağımlılılarının da kendi bağımlılık düzeylerini görmeleri açısından önemli bir gelişmeydi bu.

NE ONUNLA, NE ONSUZ DURUMU YAŞIYORUZ

Sosyal medya üzerinden ürün pazarlayan, geçimi bunun üzerinden olanlar içinse ciddi bir kriz yaşattı bu kesinti günleri. Çünkü artık dijitalden edinilen gelirler fiziksel mağazaların giderlerini karşılayacak duruma geldi ve sosyal medya olmasa acaba ne yaparız düşüncesi herkesi bir kez daha düşündürdü. Sosyal medya günümüz dünyasında artık neredeyse, terk edilemeyen sevgili gibi oldu. Yani ne onunla, ne onsuz durumu yaşıyoruz."

Kaynak: anka