İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Türkiye Sosyalist İşçi Partisi Genel Başkan Yardımcısı Alper Gülay ve beraberindeki heyeti makamında ağırladı. Yerel seçimde Tunç Soyer'i destekleme kararı aldıklarını belirten Gülay, “Biz sizinle beraberiz. Bizim için değerlisiniz, İzmir için değerlisiniz” dedi. Başkan Soyer de “Böyle bir diyalog kurmuş olmamız çok önemli. Bu dayanışma memleketin geleceğine ışık tutacak” dedi. 

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Türkiye Sosyalist İşçi Partisi Genel Başkan Yardımcısı Alper Gülay ve beraberindeki heyeti makamında ağırladı. Parti olarak 2024 yılında yapılacak yerel seçimlerde Başkan Tunç Soyer’i destekleme kararı aldıklarını belirten Genel Başkan Yardımcısı Alper Gülay’a, Parti İzmir İl Başkanı Müge Özerk, Konak İlçe Başkanı Türker Gülay, Karşıyaka İlçe Başkanı Yağmur Kızıltan ve yöneticiler eşlik etti. 

“BÜTÜN İZMİR HEP BERABER SÖYLEYELİM”

Başkan Soyer’e hitaben konuşan Genel Başkan Yardımcısı Alper Gülay, “Sizinle beraberiz. Seçim için sonsuz desteğimiz olacak. Seçim gecesi, her şey ilan edildiğinde Çav Bella’yı bizimle söylemenizi istiyoruz” dedi. Başkan Soyer ise “Ne güzel bir teklif. İnşallah bütün İzmir hep beraber söyleyelim” yanıtını verdi. Gülay ayrıca “İzmir Türkiye için çok kritik. İzmir düşerse Türkiye düşer. Biz sizinle beraberiz. Bizim için değerlisiniz, İzmir için değerlisiniz” ifadelerini kullandı. 

Destek vurgusu yapan İl Başkanı Müge Özerk de, “İl örgütü olarak arkanızdayız. Yapabileceğimiz ne varsa yapmak istiyoruz” diye konuştu.  Başkan Soyer de, “Sizlerle böyle bir diyalogun kurulmuş olması benim için de çok değerli” dedi. 

“BU BİRLİKTELİKLER GELECEĞE IŞIK TUTACAK"

Ziyaretten mutluluk duyduğunu belirten Başkan Soyer de, “Böyle bir diyalogun kurulmuş olması benim için de çok değerli. İnşallah bu birliktelikler, dayanışma memleketin geleceğine de ışık tutar. Buradan bir gelecek tasarlamak ancak bu memleketi kurtaracak. Ben kazanacağımıza inanıyorum. Bugün içinde bulunduğumuz yoksulluk, cehalet, sefalet bu memleketin hak ettiği bir şey değil. Bunu değiştirmek istiyorsak da işbirliği yapmamız, birbirimizi dinlememiz lazım. Buna çok ihtiyacımız var. Birbirimizi anlamaya çok ihtiyacımız var. Farklılıklarımızı koruyarak bunları yapabiliriz” dedi. 

Kaynak: anka