Tepebaşı Belediyesi’nin Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat depremlerinin ardından bölgedeki vatandaşlara hizmet veren ekipleri, Gaziantep’in İslahiye ilçesinde düzenlenen anma etkinliklerine katıldı.

Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat depremlerinin ardından bölgeye ilk ulaşan belediyelerden Tepebaşı Belediyesi, depremlerden etkilenen vatandaşların yanında olmayı sürdürüyor. Depremlerin ardından enkazda arama-kurtarma faaliyetlerinde yer alan Tepebaşı Arama Kurtarma (TAK) ekibi ve depremzedelere sıcak yemek hizmeti veren Tepebaşı Belediyesi Nihal-İsmail Akçura Aşevi personeli, görev yaptıkları Gaziantep’in İslahiye ilçesine gitti. 

Bölgeye giden 13 personel, depremlerin 1’inci yılı nedeniyle hayatını kaybedenler için İslahiye Kaymakamlığı önünde saat 04.17’de düzenlenen anma programına katıldı. Anma programında, Kur'an-ı Kerim okundu ve dualar edildi. Programda yapılan konuşmalarda ise deprem sonrası Türkiye olarak ortaya konan dayanışma ruhuna dikkat çekildi.

CHP de İslahiye’de bir anma programı düzenledi. Programa, CHP Genel Başkanı Özgür Özel’in yanı sıra Genel Başkan Yardımcıları Aylin Nazlıaka ve Zeliha Aksaz Şahbaz, CHP Grup Başkan Vekilleri Gökhan Günaydın ile Ali Mahir Başarır katıldı. Anma programının ardından Özgür Özel, Tepebaşı Belediyesi ekipleri ile bir araya geldi. Buluşmada Özel, “Tepebaşı ekibini biliyorum, bölgeye ilk gelenlerden. Hatta sizlerin çorbasını içmiştik, sizler hep yükümüzü çektiniz. Ahmet Başkana selamlarımı iletin” dedi. 

 Kaynak: anka