Tepebaşı Belediyesi’nin iklim değişikliği ile mücadele kapsamında hayata geçirdiği “Tepebaşı İklim Sözcüleri” programı çerçevesinde düzenlenen “Tepebaşı Belediyesi İklim Sözcüleri ile İklim Akademi Eğitimleri”  devam ediyor.

Çevrenin Oscar’ı olarak da bilinen Uluslararası Energy Globe Ödülü’nü Türkiye’ye ilk defa getiren Tepebaşı Belediyesi, sürdürülebilir ve iklim dostu bir Tepebaşı inşa etmek için çalışmalarını tüm hızıyla sürdürüyor.

Bu kapsamda “Tepebaşı İklim Sözcüleri” programı çerçevesinde “Tepebaşı Belediyesi İklim Sözcüleri ile İklim Akademi Eğitimleri-2” düzenlenecek. Eğitimde “Eko Aktivizm” ele alınacak. Eğitim, 1 Mart Cuma Günü 12.00-15.00 saatleri arasında Tepebaşı Belediyesi Vecihi Hürkuş Havacılık ve Teknoloji Parkı’nda gerçekleştirilecek.

Öte yandan yetkililer, dışarıdan katılımların kontenjan ile sınırlı olduğunu belirterek, eğitime katılmak isteyenlerin afişte yer alan QR Kodu okutarak veya “http://tinyurl.com/iklimakademi2” linki üzerinden başvuru formuna ulaşabileceklerini bildirdi.

 

Kaynak: anka